Pierwszy jacht Lamborghini. Ma 4000 konie

Jachty i supersamochody od zawsze były synonimem luksusu i niejako sukcesu życiowego. Znany producent sportowych samochodów, jakim jest Lamborghini zdecydował się na stworzenie pierwszej w historii marki łodzi.
Pierwszy jacht Lamborghini. Ma 4000 konie
materiały prasowe
24.09.2021

Luksusowa łódź Tecnomar for Lamborghini 63 została dostarczona majętnemu klientowi włoskiej marki. Jacht jest inspirowany modelem supersamochodu Lamborghini Sián FKP 37.

Łódź charakteryzuje się opływowym wyglądem zewnętrznym z kanciastymi akcentami oraz charakterystycznymi światłami dziobowymi. Sylwetka jest mocno sportowa, a sztywny dach nawiązuje do roadsterów Lamborghini.

We wnętrzu widać liczne elementy wspólne z m.in. modelem Aventador jak np. kierownica, fotele, wyświetlacze zachowane w sportowym motywie czy duże ilości włókna węglowego. Z kolei w sypialni znalazły się również dwie kanapy oraz telewizor, a na wielu materiałach pojawił się wzór heksagonu, który jest popularny w autach Lamborghini. Chociaż większość elementów może zostać spersonalizowana, dzięki programowi Ad Personam.

Jak przystało na jacht sygnowany brandem Lamborghini, jest napędzany dwoma silnikami V12 o łącznej mocy 4000 KM. Dzięki temu łódź jest w stanie rozpędzić się do 60 węzłów (111 km/h), z kolei zasięg to około 210 mil morskich (389 km) przy średniej prędkości 40 węzłów (75 km/h).

Polecane wideo

Pierwszy jacht Lamborghini. Ma 4000 konie
Pierwszy jacht Lamborghini. Ma 4000 konie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie