Pierwszy jacht Lamborghini. Ma 4000 konie

Jachty i supersamochody od zawsze były synonimem luksusu i niejako sukcesu życiowego. Znany producent sportowych samochodów, jakim jest Lamborghini zdecydował się na stworzenie pierwszej w historii marki łodzi.
Pierwszy jacht Lamborghini. Ma 4000 konie
materiały prasowe
24.09.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Luksusowa łódź Tecnomar for Lamborghini 63 została dostarczona majętnemu klientowi włoskiej marki. Jacht jest inspirowany modelem supersamochodu Lamborghini Sián FKP 37.

Łódź charakteryzuje się opływowym wyglądem zewnętrznym z kanciastymi akcentami oraz charakterystycznymi światłami dziobowymi. Sylwetka jest mocno sportowa, a sztywny dach nawiązuje do roadsterów Lamborghini.

We wnętrzu widać liczne elementy wspólne z m.in. modelem Aventador jak np. kierownica, fotele, wyświetlacze zachowane w sportowym motywie czy duże ilości włókna węglowego. Z kolei w sypialni znalazły się również dwie kanapy oraz telewizor, a na wielu materiałach pojawił się wzór heksagonu, który jest popularny w autach Lamborghini. Chociaż większość elementów może zostać spersonalizowana, dzięki programowi Ad Personam.

Jak przystało na jacht sygnowany brandem Lamborghini, jest napędzany dwoma silnikami V12 o łącznej mocy 4000 KM. Dzięki temu łódź jest w stanie rozpędzić się do 60 węzłów (111 km/h), z kolei zasięg to około 210 mil morskich (389 km) przy średniej prędkości 40 węzłów (75 km/h).

Polecane wideo

Pierwszy jacht Lamborghini. Ma 4000 konie
Pierwszy jacht Lamborghini. Ma 4000 konie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie