Blisko 16 mln złotych. Tyle kosztuje rzadkie Ferrari

Pomimo że od premiery Ferrari LaFerrari minęło 8 lat, samochód nadal wzbudza duże zainteresowanie, a jego ceny na rynku wtórnym cały czas rosną, czego przykładem jest oferta ze Stanów Zjednoczonych.
Blisko 16 mln złotych. Tyle kosztuje rzadkie Ferrari
fot. Pagani Beverly Hills
08.11.2021

Niejeden z maniaków motoryzacji utożsamia supersamochody z Ferrari. Ta ikoniczna marka oprócz tworzenia niesamowicie szybkich aut stała się również symbolem pewnej kultury. W palecie włoskiego producenta nie braknie specjalnych modeli takich jak LaFerrari, które powstało w liczbie niespełna 500 egzemplarzy.

Bardzo ciekawy wariant pojawił się u dealera Pagani w Beverly Hills. Oferowane Ferrari LaFerrari przejechało zaledwie 135 mil (217 km), oznacza to, że samochód był raczej elementem czyjeś kolekcji. Dodatkowo auto ma żółty lakier, co jest prawdziwym rarytasem. Prawdopodobnie jest to jeden z kilku egzemplarzy w takim malowaniu, który w tym wypadku nosi nazwę Giallo Triplo Strato. Jasnożółta karoseria świetnie kontrastuje z wykończonymi na ciemno pięcioramiennymi felgami czy dachem z włókna węglowego.

Wewnątrz właściciel zdecydował się na czerń z żółtymi akcentami. Pomimo mocno sportowego charakteru LaFerrari znajdziemy tutaj automatyczną klimatyzację czy system dźwiękowy Harman/Kardon z czterema głośnikami.

Ferrari LaFerrari jest napędzane przez wolnossącą jednostkę V12 i elektryczny silnik - łączna moc to 960 KM i 970 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint do setki powinien zająć poniżej 3 sekund, a prędkość maksymalna to 350 km/h. W samochodzie oprócz osiągów jeszcze większe wrażenie robi cena. Sprzedawca żąda za LaFerrari prawie 4 mln dolarów, czyli ok. 15,5 mln złotych.

Polecane wideo

Blisko 16 mln złotych. Tyle kosztuje rzadkie Ferrari
Blisko 16 mln złotych. Tyle kosztuje rzadkie Ferrari - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie