Wielkie nerki i to w latach 90. BMW pokazało sekretną “siódemkę”

Obecna linia stylistyczna BMW wzbudza sporo kontrowersji, zwłaszcza nowe wielkie nerki w BMW serii 4, 7 czy SUV-ie X7. Jak się okazuje, już w latach 90. bawarski oddział projektowy miał również szalone pomysły.
Wielkie nerki i to w latach 90. BMW pokazało sekretną “siódemkę”
youtube
11.10.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Pomimo że od premiery nowego BMW serii 4 czy M3 i M4 minęły miesiące, cały czas nie brakuje negatywnych komentarzy pod adresem gigantycznych nerek, które są wizytówka bawarskiej marki.

W najnowszym odcinku Inside BMW Group Classic został zaprezentowany koncepcyjny model ZBF 7er. Za projekt odpowiedzialny był Joji Nagashima, który wcześniej zaprojektował z zewnątrz takie modele jak BMW E36, E39, E90 czy Z3.

Koncepcyjne ZBF 7er powstało w latach 90., kiedy produkowano serie 7 (E38). Przede wszystkim projekt Joji Nagashima ma wielkie nerki, co pokazuje, że Bawarczycy już wcześniej mieli pomysły, aby je powiększyć. Co ciekawe, z zewnątrz auto przypomina bardziej kontrowersyjne BMW E65 niż ówczesne E38, które obecnie staje się coraz droższe na rynku wtórnym.

W środku ZBF 7er jak na lata 90. jest bardzo futurystycznie - ekran systemu informacyjno-rozrywkowego czy połączone nawiewy na środku deski rozdzielczej. Przyciski do obsługi multimediów umieszczone na środku deski rozdzielczej. We wnętrzu króluje jasna tapicerka i drewno. Z kolei z tyłu pasażerowie mają możliwość z korzystania ze wbudowanych laptopów.

Nagashima powiedział, że w latach 90. prototyp został dobrze przyjęty przez członków zarządu. Pomimo tego faktu koncept nigdy nie został oficjalnie zaprezentowany, a wiele rozwiązań wykorzystano przy produkcji przyszłych modeli.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie