Grzywna do 30 tys. złotych. Nowy pomysł rządu na karanie “złych kierowców”

Policja z roku na rok otrzymuje coraz to nowsze samochody i sprzęt, który nierzadko jest wykorzystywany do łapania piratów drogowych, aby "wręczyć" im mandat. Według zapowiedzi rządu kary za łamanie przepisów mają znacząco wzrosnąć.
Grzywna do 30 tys. złotych. Nowy pomysł rządu na karanie “złych kierowców”
unsplash.com
15.07.2021

Zmiany dotyczące karania kierowców mają być bardzo znaczące. Przede wszystkim mandat karny ma wzrosnąć do 5 tys. złotych za przekroczenie dopuszczalnej prędkość jazdy o ponad 30 km/h, natomiast w przypadku recydywy grzywna mandatu będzie wynosiła od 3 tys. zł do 5 tys. zł.

Dodatkowo maksymalna wysokość grzywny poszybuje z 5 tys. zł do 30 tys. zł. Co więcej, rząd zapowiada zaostrzenie kar w stosunku do kierowców kierujących w stanie nietrzeźwości, chociaż w tym wypadku nie podano, na czym miałyby polegać zmiany.

Według planów za jazdę bez uprawnień prowadzony samochód może czasowo zostać niedopuszczony do ruchu na okres do 3 miesięcy oraz może się to wiązać z karą do 10 tys. zł.

Jak się okazuje, rząd również chce, aby składki za ubezpieczenie OC były uzależnione od liczby punktów karnych. Jednym słowem “jeśli zmiany dojdą do skutku, Polacy zapłacą jedne z najwyższych mandatów w Unii Europejskiej.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie