Uważaj na ten kraj. Możesz zapłacić mandat w wysokości 23 tys. złotych

Sezon letni rozpoczął się na dobre, co oznacza, że wiele osób zdecyduje się na zagraniczne wakacje. Jeśli wybierzemy podróż samochodem, warto uważać na jeden z krajów Unii Europejskiej, ponieważ znacząco podniesiono kary za przekraczanie prędkości.
Uważaj na ten kraj. Możesz zapłacić mandat w wysokości 23 tys. złotych
unsplash.com
13.07.2021

W Austrii dokładnie 8 lipca 2021 roku Rada Narodowa zatwierdziła nowe przepisy, które zaostrzają kary dla kierowców i wprowadzają kolejne zmiany. Trzeba naprawdę uważać, ponieważ maksymalny mandat może wynieść nawet 5 tys. euro, czyli blisko 23 tys. złotych.

Tak wysoka kara będzie przeznaczona dla kierowców, którzy drastycznie przekraczają prędkość. Policjant najwyższy mandat może wystawić notorycznym piratom drogowym oraz uczestnikom nielegalnych wyścigów.

Dodatkowo posiadacze austriackiego prawa jazdy stracą swoje uprawnienia, jeśli przekroczą prędkość o 80 km/h w terenie zabudowanym i 90 km/h poza nim. Wtedy z prawkiem będzie trzeba pożegnać się na pół roku i przejść badania psychologiczne.

Warto wiedzieć, że jeżeli w Austrii przekroczymy o 30 km/h ponad obowiązujący limit dostaniemy mandat nie mniejszy niż 150 euro (ok. 690 zł), 40 km/h w mieście oraz 50 km/h poza nim - minimalna kara to 300 euro (ok. 1370 zł).

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie