Nieśmiertelne Lamborghini Aventador. Nowa wersja będzie mieć 780 KM

Lamborghini Aventador ma już 10 lat i wciąż możemy je kupić w salonie. Pomimo tego, włoski superasamochód wygląda wciąż świeżo i wzbudza mnóstwo emocji. Włosi zaprezentowali kolejną wersję Aventadrora, która ma być już ostatnią.
Nieśmiertelne Lamborghini Aventador. Nowa wersja będzie mieć 780 KM
materiały prasowe
12.07.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Włosi jak widać nie chcą pożegnać się z Lamborghini Aventadorem, który jest zjawiskowym samochodem, a w mojej opinii jest kwintesencją superauta. Warto zaznaczyć, że model ma już 10 lat, o czym świadczy m.in. zautomatyzowana skrzynia biegów, czy część elementów pochodzących z Audi z początku lat 00. 

 

Najnowsze Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae ma być już naprawdę ostatnim wcieleniem tego modelu, co ciekawe podobny przekaz był przy okazji prezentacji wersji SVJ. Dodajmy, że powstanie 600 egzemplarzy Lamborghini Aventador Ultimae - 350 sztuk coupe i 250 roadsterów.

 

Lamborghini Aventador Ultimae będzie napędzane wzmocnionym silnikiem V12 o pojemności 6,5 litra, który ma generować 780 KM i 720 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Oznacza to, że Aventador Ultimae jest mocniejszy od wersji SVJ o 10 KM, a od “S” o 40 KM. Co ciekawe jest tu taki sam stosunek mocy do masy, jak we wspomnianym Aventadorze SVJ. Pierwsza “setka” w wersji coupe pojawi się po 2,8 sekundy, w roadsterze po 2,9 sekundy, z kolei prędkość maksymalna to 335 km/h.

 

Z zewnątrz Lamborghini Aventador Ultimae jest bardziej stonowany - nie ma tutaj wielkiego skrzydła czy licznych dokładek jak w przypadku wersji SVJ. Dodajmy, że przedni zderzak ma podobne “zęby” jak Aventador S , ale korzysta z aktywnego rozdzielacza i klap wlotowych. We wnętrzu nie ma większych zmian, oprócz napisów “Ultimae” na siedzeniach. Jak na razie, producent nie poinformował ile będzie kosztowała nowa wersja Aventadora.

Polecane wideo

Nieśmiertelne Lamborghini Aventador. Nowa wersja będzie mieć 780 KM
Nieśmiertelne Lamborghini Aventador. Nowa wersja będzie mieć 780 KM - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie