Czy samoloty dotrzymają tempa? Lotnisko w Bolonii ma nowe auto

Na lotnisku znajdują się specjalnego typu pojazdy jak m.in. samochody “Follow Me”, które wskazują samolotowi poprawną drogę. Z reguły są to zwykłe auta kompaktowe, lecz w przypadku lotniska w Bolonii jest zupełnie inaczej.
Czy samoloty dotrzymają tempa? Lotnisko w Bolonii ma nowe auto
materiały prasowe
29.06.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Lotnisko w Bolonii posiada bardzo dobrego sąsiada, który ma swoją siedzibą w małej miejscowości Sant'Agata Bolognese w prowincji Bolonia. To właśnie tutaj znajduje się siedziba Lamborghini, które od kilku lat współpracuje ze wspomnianym lotniskiem.

Producent włoskich supersamochodów w ramach kooperacji dostarcza swoje samochody lotnisku. Auta pełnią funkcję pojazdów tzw. Follow Me. Po blisko dwóch latach służby Lamborghini Huracan z napędem na tylną oś czas na zmianę warty. Tym razem pracownicy lotniska będą mogli sprawdzić Huracana Evo.Lamborghini Huracan Evo jest napędzane wolnossącym 5,2-litrowym silnikiem V10 o mocy 640 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Takie parametry pozwalają na osiągnięcie 100 km/h w 2,9 sekundy, a maksymalnie włoski supersamochód pojedzie 325 km/h.

Wersja Huracana EVO przeznaczona dla lotniska w Bolonii otrzymała specjalne malowanie zaprojektowane przez Lamborghini Centro Stile. Samochód pokryto lakierem Verde Turbine (zielony mat), z którym kontrastują paski i szachownica w kolorze Arancione (pomarańczowy mat). Na dachu zamontowano oświetlenie ostrzegawcze, które wyświetla napis Follow me. W Lamborghini znalazło się również radio, które umożliwia komunikację z wieżą kontrolną. Włoski supersamochód będzie służył na lotnisku do 7 stycznia 2022 r.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie