500 koni i niskie zawieszenie. Zmienili terenówkę w auto sportowe

Land Rover Defender to jedna z ikon samochodów terenowych. Nowa generacja nie jest już tak spartańska, można powiedzieć, że jest bardziej cywilizowana. Chociaż to, co zrobił niemiecki tuner Manhart, może wywoływać zachwyt i zdziwienie w jednym momencie.
500 koni i niskie zawieszenie. Zmienili terenówkę w auto sportowe
materiały prasowe
30.11.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Samochody terenowe, potocznie zwane terenówkami są stworzone do jazdy w cięższych warunkach. Tam, gdzie kończy się asfalt, tam zaczyna się ich praca. Przykładem może być Land Rover Defender, którego charakter został mocno zmieniony przez niemieckiego tunera.

Manhart wziął na warsztat Land Rovera Defendera P400 AWD, który skrywa 3-litrowy turbodoładowany sześciocylindrowy silnik. Fabrycznie legitymuje się mocą 400 KM i 505 maksymalnego momentu obrotowego. Tuner zmienił oprogramowanie jednostki (ECU) i tak moc wzrosła do 512 KM i 710 Nm. Są to zbliżone parametry do Defendera z 5-litrową jednostką V8.

Dodatkowo zamontowano inny układ wydechowy ze stali nierdzewnej oferowany z rurami pokrytymi węglem lub ceramiką. Na zlecenie klientów Manhart może wzmocnić hamulce oraz obniżyć zawieszenie o 30 mm. Na koła trafiły 24-calowe felgi, w opcji są również mniejsze w rozmiarze 22 cali.

Manhart oferuje również pomalowanie pokrywy silnika i zestaw poszerzeń nadwozia. We wnętrzu znalazło się sporo alcantary na fotelach i desce rozdzielczej. Pakiet modyfikacji Manharta będzie kosztować 20 tys. euro. (ok. 90 tys. zł).

Polecane wideo

500 koni i niskie zawieszenie. Zmienili terenówkę w auto sportowe
500 koni i niskie zawieszenie. Zmienili terenówkę w auto sportowe - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie