Toyota Supra z “Szybkich i Wściekłych”. Marzenie za ponad 2 mln złotych

Samochody z filmów nierzadko zdobywają dużą popularność, dzięki pojawieniu się na dużym ekranie. Taki los podzieliła Toyota Supra z filmu “Szybcy i Wściekli”, która znalazła właściciela z dużym portfelem.
Toyota Supra z “Szybkich i Wściekłych”. Marzenie za ponad 2 mln złotych
mecum.com
10.09.2021

Na sprzedaż pojawiła się Toyota Supra i nie byle jaka, bo dokładnie ten egzemplarz wystąpił w filmie Szybcy i wściekli z 2001 roku i Za szybcy i za wściekli z 2003 roku. Samochód był prowadzony na planie przez zmarłego aktora Paula Walkera, który wcielił się w filmowego Briana O'Connera.Pod maską filmowej Supry znalazł się 3-litrowy rzędowy silnik 2JZ-GTE z podwójnym turbodoładowaniem. O dziwo, samochód został połączony z czterobiegowym automatem, który przekazuje moc na tylne koła. Ten element sprytnie zakamuflowano gałką od manuala, ponieważ w filmie auto rzekomo miało mechaniczną przekładnię.

Nadwozie zostało pomalowane w kolorze Candy Orange Lamborghini z grafiką „Nuclear Gladiator” autorstwa Troy Lee Designs i licznymi naklejkami sponsorów. Dodatkowo bodykit Bomex charakteryzuje się wielkim tylnym skrzydłem. Samochód ma również 19-calowe felgi Racing Hart M5.

Wnętrze jest jak z filmu. Znajdziemy tutaj trójramienną kierownicę, niebieską tapicerkę na siedzeniach kubełkowych i boczkach drzwi, a także dodatkowe wskaźniki po stronie pasażera i słupka A. Samochód został zbudowany przez Eddiego Paula w The Shark Shop w El Segundo w Kalifornii. Dodatkowo do auta jest załączony certyfikat potwierdzający, że auto nie jest repliką. Toyota Supra z filmu Szybcy i Wściekli została sprzedana za 550 tys. dolarów, czyli ok. 2,08 mln złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie