Goodwood 2014: światowa premiera Forda Focusa ST

Długo kazali czekać, ale oto jest - Ford Focus ST 2015.
Goodwood 2014: światowa premiera Forda Focusa ST
Ford Focus ST: diesel czy benzynę? Zdjęcie: Ford
28.06.2014
Rafał Jemielita

Za miejsce premiery wybrano Goodwood i to chyba dla wszystkich oczywiste - w ten weekend odbywa się tam Festival of Speed, czyli nie zabraknie widowni. Szacunkowo wejdzie 100 tysięcy ludzi (rekord to 160 tysięcy), a więc jest się przed kim prezentować. Wprawdzie do West Sussex przywożą przede wszystkim superauta, ale Focus ST (choć to nie jest słynny RS) też się spodoba.

Deska rozdzielcza rozkosznie czarna. Zdjęcie: Ford


Dlaczego tak twierdzę? Choćby z powodu silników. Wóz będzie dostępny z 2-litrowym, 250-konnym silnikiem EcoBoost (oczywiście z turbodoładowaniem) lub 2-litrowym motorem wysokoprężnym o mocy 185 koni. Pierwszy raz "estek" będzie mieć diesla pod maską, czyli panowie z Forda czują rynek! Wiadomo, że osiągi są fajne, ale Focus ST jest dla ludzi. A ludzie - jak wiadomo - nie zawsze chcą wydawać krocie na benzynę i wolą coś mocnego, ale oszczędnego.

Fotele? Oczywiście "kubełki" od Recaro. Zdjęcie: Ford


Na pewno ten samochód będzie interesujący, bo ma specjalnie tuningowane zawieszenie i układ kierowniczy, wzmocnione hamulce, sportowe zacięcie a przy okazji nadaje się na co dzień. Do tej pory Focus ST znalazł 140 tysięcy nabywców. Ciekawe jak teraz będzie się sprzedawać? Diesel w dzisiejszych czasach to niezła gratka...

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie