Ten samochód pojedzie 440 km/h i kosztuje 14,5 mln złotych. Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti stworzyło nową wersję Chirona o nazwie Super Sport. Samochód dla osób z dużym i zasobnym portfelem, którzy oczekują od auta czegoś więcej.
Ten samochód pojedzie 440 km/h i kosztuje 14,5 mln złotych. Bugatti Chiron Super Sport
materiały prasowe
24.08.2021

Jeśli dla kogoś “zwykłe” Bugatti Chiron jest za słabe, może pochylić się nad nową wersją Super Sport, która powstanie w liczbie 60 egzemplarzy i będzie kosztować 3,2 mln złotych, czyli ok. 14,5 mln złotych. Dodajmy, że jest to cena podstawowa, którą prawdopodobnie będzie można łatwo zwiększyć poprzez wybór opcjonalnych dodatków.

Bugatti Chiron Super Sport będzie napędzane silnikiem W16 z czterema turbosprężarkami o mocy 1600 KM i 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki takim parametrom sprint od 0 do 200 km/h potrwa 5,8 sekundy, a 300 km/h pojawi się na prędkościomierzu po 12,1 sekundy, z kolei prędkość maksymalna to 440 km/h.

W aucie widać inspiracje do modelu Bugatti EB110 w postaci okrągłych otworów wentylacyjnych w przednich błotnikach, a z tyłu zamontowano podwójne rury wydechowe inspirowane autem z lat 90. W środku położono nacisk na wykonanie wnętrza ze skóry oraz znalazły się elementy z polerowanego aluminium. Warto dodać, że dla Chirona Super Sport powstały specjalne pięcioramienne felgi.

Niedawno Bugatti zaprezentowało również Chirona Les Legendes Du Ciel, którego wyróżnikiem jest kolor o nazwie Gris Serpent inspirowany samolotami z lat 20. ubiegłego stulecia. Dodatkowo przez całe nadwozie poprowadzono biały, błyszczący pas, z kolei na progach umieszczona została francuska flaga. Po bokach auta jak w jego wnętrzu znajdziemy grafiki z napisem - Les Legendes Du Ciel, które odwołują się do lotnictwa.

Polecane wideo

Ten samochód pojedzie 440 km/h i kosztuje 14,5 mln złotych. Bugatti Chiron Super Sport
Ten samochód pojedzie 440 km/h i kosztuje 14,5 mln złotych. Bugatti Chiron Super Sport - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie