Akcja jak z filmu akcji. Pościg, strzały, pijany kierowca

Niestety pijani kierowcy to problem, z którym od lat walczy polska policja. Niektóre osoby pod dużym wpływem “procentów” wykonują za kółkiem bardzo niebezpieczne manewry i nie reagują na polecenia funkcjonariuszy, co pokazuje pościg z województwa dolnośląskiego.
Akcja jak z filmu akcji. Pościg, strzały, pijany kierowca
fot. policja
14.06.2021

Jak się okazuje, nawet w Polsce dochodzi do pościgów na miarę tych, jakie znamy ze Stanów Zjednoczonych. Dokładnie 10 czerwca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kierowcy, który w okolicach Ząbkowic Śląskich (województwo dolnośląskie) uderzył w słup i odjechał z miejsca zdarzenia. Było duże prawdopodobieństwo, że jest pijany.

Policjanci dość szybko namierzyli podejrzanego kierowcę, który zignorował polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać, co spowodowało, że rutynowa kontrola przerodziła się w pościg jak w filmach akcji. Po niedługim czasie do akcji dołączyły kolejne radiowy.

Po kilku kilometrach pościgu jeden z policjantów zdecydował się na zepchnięcie radiowozem auta uciekiniera. Niestety pomimo udanego manewru kierowca Seta szybko powrócił na drogę. Wtedy policjanci opuścili swoje radiowozy i jeden z nich oddał celne strzały w opony, co pozwoliło na skuteczne zatrzymanie przestępcy.

Kierowcą okazał się 45-latek, który był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Sprawna interwencja policji skończyła się tylko na uszkodzonych radiowozach. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie