To Ferrari kosztuje ponad 13 mln złotych. Powstało zaledwie 19 egzemplarzy

Ferrari to prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek motoryzacyjnych na świecie, która kojarzy się czerwonymi supersamochodami. Na sprzedaż pojawił się ciekawy model, który został stworzony na potrzeby Kraju Kwitnącej Wiśni.
To Ferrari kosztuje ponad 13 mln złotych. Powstało zaledwie 19 egzemplarzy
fot. Rosso Scuderia
11.10.2021

Każde Ferrari zwraca na siebie sporo uwagi, ale prawdziwi fani marki doceniają specjalne modele jak J50, który powstał na upamiętnienie 50-lecia Ferrari w Japonii. Wyprodukowano zaledwie 19 egzemplarzy tego wyjątkowego samochodu, a jeden z nich pojawił się na japońskiej aukcji.

Ferrari J50 powstało w 2016 roku. Każdy egzemplarz był personalizowany specjalnie pod wymagania danego klienta. Oferowane Ferrari J50 jest sprzedawane przez salon w Tokio. Auto zostało polakierowane czarnym kolorem Nero Daytona, natomiast wnętrze, które jest obite czarną Alcantarą, zostało przeniesione z modelu 488. Na tym tle wyróżniają się felgi Grigio Corsa z logiem Ferrari na żółtym tle.

Auto bazuje na znanym modelu 488, dlatego pod maską J50 znajdziemy ten sam 3,9-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 690 KM, czyli 20 KM więcej w porównaniu do J50. Cała moc trafia na tylne koła za pośrednictwem 7-stopniowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Pierwszą “setkę” zobaczymy na prędkościomierzu po 3 sekundach, a prędkość maksymalna to 325 km/h.

Niestety samochód jest dla osób z naprawdę sporym portfelem. Obecna cena wywoławcza auta wynosi 3,6 miliona dolarów, czyli ok. 13,3 mln złotych. Trzeba pamiętać, że Ferrari J50 może okazać się bardzo dobrą inwestycją.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie