330 km/h wielkim SUV-em. Ten tuner zabrał się za BMW X7

SUV-y wydają się być cały czas na topie. Wielu producentów powiększa swoją gamę modelową w tym segmencie. BMW X7, które stoi na samym szczycie, jeśli chodzi gabaryty doczekało się porządnego tuningu.
330 km/h wielkim SUV-em. Ten tuner zabrał się za BMW X7
materiały prasowe
24.11.2021

Szwajcarski tuner Dahler znany jest z modyfikacji aut marki BMW. Tym razem klienci modelu X7 będą mogli skorzystać z pakietu optymalizacji, który najwięcej zmian ma pod maską i istotnie wpływa na osiągi.

BMW X7 jest największym SUV-em w gamie modelowej marki z Monachium. Dahler wziął na warsztat X7 w wersji M50i, które ma 4,4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Standardowo generuje 530 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Po modyfikacjach Dahlera moc wzrosła do 630 KM i 830 Nm. Chociaż tuner zapowiada aktualizację swojego pakietu, który zwiększy moc do 646 KM i 850 Nm.

Dodatkowo zamontowano czterorurorowe tłumiki z podwójnymi klapami, którymi można sterować za pomocą przycisków na kierownicy. Dodatkowo pneumatyczne zawieszenie będzie można obniżyć o kilka milimetrów względem serii, poprawiając środek ciężkości i nadając pojazdowi bardziej sportową postawę. Dahler zdecydował się na montaż 23-calowych felg, które dodają autu jeszcze więcej agresywnego charakteru.

Co ciekawe, tuner umożliwia zdjęcie seryjnej blokady, która ogranicza prędkość maksymalną do 250 km/h. Po odblokowaniu samochód powinien pojechać 330 km/h, chociaż to może nie być takie łatwe, ponieważ BMW X7 nie należy do zbytnio aerodynamicznych aut. W środku pojawiły się drobne modyfikacje w postaci aluminiowych pedałów czy nowych dywaników.

Przedstawiona na zdjęciach wersja Dark Shadow Edition została ograniczona do 500 egzemplarzy. Niestety tuner nie podał, ile będzie kosztować pakiet modyfikacji do BMW X7 M50i.

Polecane wideo

330 km/h wielkim SUV-em. Ten tuner zabrał się za BMW X7
330 km/h wielkim SUV-em. Ten tuner zabrał się za BMW X7 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie