Poczuj się jak kierowca wyścigowy. Na sprzedaż Nissan 300ZX

Każdy z miłośników motoryzacji chciałby chociaż przez chwilę poczuć się jak kierowca wyścigowy. Jak się okazuje, jest to możliwe, lecz tego typu przyjemność jest zarezerwowana dla osób z grubym portfelem.
Poczuj się jak kierowca wyścigowy. Na sprzedaż Nissan 300ZX
fot. Bring A Trailer
18.05.2021

Brutalne, surowe i skoncentrowane na robieniu bardzo dobrych czasów okrążeń, tak można określić większość aut wyścigowym. Jedno z nich jest na sprzedaż. Chodzi o Nissana 300ZX Twin Turbo IMSA GTO, który pochodzi z 1990 roku.

Oferowane auto to jeden z zaledwie siedmiu fabrycznie obsługiwanych samochodów wyścigowych. Wyścigówka  została skonstruowana przez Clayton Cunningham Racing na zawody IMSA GTO. Nissan 300ZX Twin Turbo posiada przede wszystkim karbonowe nadwozie owinięte wokół chromowanej rurowej ramy spaceframe.

Wyścigówka jest w specjalnych barwach - czerwony niebieski i biały, a o przyczepność zadbają 18-calowe koła z centralnym zamkiem i oponami Goodyear Eagle. Jak wynika z aukcji Bring A Trailer oferowany  samochód posiada o nadwozie o numerze 4. Oznacza to, że ta wyścigówka prowadzona przez Stevena Millena zajęła m.in. drugie miejsce w 12-godzinnym wyścigu Sebring (1990 r.), a w 1991 roku samochód odniósł szereg zwycięstw w wyścigach, w tym w Miami 1 Hour, Mosport 300 km, New Orleans 1 Hour.

Pod maską Nissana 300ZX Twin Turbo pracuje 3-litrowa jednostka V6 z podwójnym turbodoładowaniem, wlotami z włókna węglowego, dwoma chłodnicami międzystopniowymi, układem smarowania suchej miski olejowej, elektronicznym wtryskiem paliwa NPTI i aluminiową chłodnicą, która jest połączona z pięciobiegowym “manualem”, który przekazuje moc na tylne koła. Niestety nie podano, ile silnik generuje koni mechanicznych. Auto jest wystawione na aukcji, a w chwili pisania tego tekstu najwyższa oferta wynosiła 275 tys. dolarów (ok. 1 mln złotych).

Polecane wideo

Poczuj się jak kierowca wyścigowy. Na sprzedaż Nissan 300ZX
Poczuj się jak kierowca wyścigowy. Na sprzedaż Nissan 300ZX - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie