Powstał jako hołd dla kultowej wyścigówki. Abarth 1000 SP

Włosi mają talent do robienia pięknych i szybkich samochodów, które mają “to coś”. Teraz marka Abarth zaprezentowała specjalny model, który jest hołdem dla kultowej wyścigówki z lat 60.
Powstał jako hołd dla kultowej wyścigówki. Abarth 1000 SP
materiały prasowe
14.01.2022

Abarth zaprezentował model o nazwie 1000 SP, który powstał z okazji 55. wyścigówk i- Abarth 1000 Sport Prototipo, która zdobywała zwycięstwa w europejskich wyścigach. Pod maską wspomnianego klasyka pracował litrowy silnik z podwójnymi gaźnikami Webera o mocy 106 KM przy 8000 obr./min, co przy wadze 480 kilogramów było niezłym wyczynem. Powstało zaledwie kilka egzemplarzy.

Wspomniany Abarth 1000 SP to koncepcyjny model, który swoim designem stara upodobnić się do kultowej wyścigówki z lat 60. Kształty, większość wlotów powietrza jest na tym samym miejscu, co w oryginale. Widać tutaj ten sam język stylistyczny.

Za siedzeniami znajduje się czarna obręcz w stylu retro, a nadwozie i szyby boczne zostały zmienione, aby naśladować  kształty starszego aluminiowego samochodu. Dodajmy, że samochód bazuje na znanej Alfie Romeo 4C. W konsekwencji koncepcyjny Abarth 1000 SP wygląda trochę jak oryginał z lat 60., ale z bardzo dużą nadwagą. Samochód ma więcej “krągłości”.

Pod maskę koncepcyjnej Alfy trafiła jednostka o pojemności 1,75 litra, która również pochodzi z Alfy Romeo 4C i generuje 240 KM. Z modelu 4C wzięto również układ napędowy, karbonową wanienkę oraz aluminiowy front z trójkątnymi wahaczami z przodu, oraz zaawansowanym systemem typu MacPherson z tyłu. Koncepcyjny Abarth 1000 SP prawdopodobnie trafi do muzeum lub w przyszłości będzie pokazywany na włoskich konkursach.

Polecane wideo

Powstał jako hołd dla kultowej wyścigówki. Abarth 1000 SP
Powstał jako hołd dla kultowej wyścigówki. Abarth 1000 SP - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie