Pół miliona złotych za całkowicie “nowe” Mini z 1959 roku

Samochody klasyczne są nierzadko bardzo dobrą inwestycją. Niestety znalezienie zadbanego egzemplarza nie zawsze jest łatwe. Ta firma wyprodukowała nowe auta, które są bardzo zbliżone do oryginału z 1959 roku.
Pół miliona złotych za całkowicie “nowe” Mini z 1959 roku
materiały prasowe
03.11.2021

Niejeden miłośnik motoryzacji zapewne pomyślał, czemu producenci aut nie mogą wznowić produkcji kultowego modelu, który jest szalenie poszukiwany na rynku wtórnym. Z odpowiedzią przyszła firm David Brown Automotive (DBA), która zakończyła produkcję pierwszych egzemplarzy Mini Remastered Oselli Edition. Samochód został zaprezentowany w 2019 roku, a produkcję ograniczono do 60 egzemplarzy. Mini Remastered Oselli Edition to ukłon dla oryginalnego Mini, które zadebiutowało w 1959 roku.

W aucie zamontowano silnik o pojemności 1,4 litra z serii A z dwoma gaźnikami, który generuje 125 KM przy 6200 obr./min i 113 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4500 obr./min. Takie parametry pozwalają osiągnąć pierwszą setkę w 8 sekund. Cała moc trafia na koła za pomocą 5-biegowego “manuala”. Dodatkowo oferowany jest “automat” o czterech przełożeniach.

W “nowym” Mini zdecydowano się na użycie mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu. Znajdziemy tutaj również hamulce AP Racing high-performance, zawieszenie sportowe od Bilsteina. Specjalny układ wydechowy oraz 13-calowe koła.

Z zewnątrz samochód został ręcznie pomalowany. Dominuje tutaj tzw. karbonowa szarość i stara angielska biel oraz pojawiły się czerwone pasy biegnące wzdłuż całego nadwozia, a na grillu znalazła się liczba “60”. Zdecydowano się na nowoczesne akcenty w postaci reflektorów LED czy elementów z wykonanych z karbonu.

Mini Remastered Oselli Edition nie będzie tanie. Za wersję z dwoma miejscami będzie trzeba minimalnie zapłacić 98 tys. funtów (ok. 515 tys. złotych), z kolei czteromiejscowe Mini będzie kosztować od 108 tys. funtów (ok. 565 tys. zł).

Polecane wideo

Pół miliona złotych za całkowicie “nowe” Mini z 1959 roku
Pół miliona złotych za całkowicie “nowe” Mini z 1959 roku - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie