Nowa broń policji. Modernizacja będzie kosztować blisko 4 mln złotych

Policja nie stoi w miejscu i cały czas modernizuje swój sprzęt czy flotę aut, które mają ułatwić wykrywanie przestępstw oraz pomóc w łapaniu nieuczciwych lub groźnych obywateli. Dlatego funkcjonariusze niedługo będą korzystali z systemu o nazwie ANPRS.
Nowa broń policji. Modernizacja będzie kosztować blisko 4 mln złotych
materiały prasowe
17.05.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Do projektu ANPRS do walki z przestępczością zorganizowaną przystąpiła Komenda Stołeczna Policji. Funkcjonariusze będą korzystali z systemu ARTR, czyli Automatyczne Rozpoznawanie Tablic Rejestracyjnych.

Policjanci m.in. z wydziałów: kryminalnego, do walki z przestępczością samochodową, wywiadowczo - patrolowego, do walki z przestępczością gospodarczą, do walki z przestępczością narkotykową, do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw będą korzystali z systemu ANPRS, aby skuteczniej łapać przestępców. Wszystko dzięki wykorzystaniu kamer, serwera centralnego i specjalnemu oprogramowaniu,.

- Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie skuteczności polskich służb ścigania, w tym zapobieganie i wykrywanie przestępczości zorganizowanej poprzez zapewnienie funkcjonariuszom organów ścigania dostępu do nowych technologii umożliwiających walkę z przestępczością - powiedział PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Co ciekawe, system będzie obsługiwało aż 400 policjantów i policjantek. Na razie zostaną przeszkoleni stołeczni funkcjonariusze, dzięki zakupieniu w ramach projektu dwóch samochodów - obserwacyjnego i interwencyjnego.

System będzie mógł zostać użyty m.in. w przypadku uruchomienia procedury „Child Alert”, kiedy zostaje uprowadzone dziecko. Wtedy funkcjonariusze będą mogli zweryfikować czy samochód sprawcy jeździł po terenie działania Komendy Stołecznej Policji. Cały projekt będzie kosztował 3,76 mln złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie