Luksus na sportowo. 750-konny Bentley Bentayga

Samochody typu SUV cały czas cieszą się dużą popularnością, którą dostrzegli producenci marek luksusowych jak Bentley, oferując klientom Bentaygę. Samochód doczekał się modernizacji jaką zaoferował Mansory.
Luksus na sportowo. 750-konny Bentley Bentayga
materiały prasowe
07.02.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Mansory od lat tworzy modyfikacje, zwłaszcza aut sportowych i luksusowych, które są bardzo odważne, a niejednokrotnie wzbudzają wiele kontrowersji. Chociaż trzeba przyznać, że samochody po modyfikacjach niemieckiego tunera wyróżniają się na tle innych aut.

Tym razem Mansory zabrał się za odświeżonego Bentleya Bentaygę. Prezentowany egzemplarz został utrzymany w czarnych barwach z czerwonymi akcentami. Jak przystało na niemieckiego tunera, na zewnątrz pojawiły się elementy z włókna węglowego jak np. obudowy wlotów powietrza, czy lusterek. Umiejscowiono również wstawki na przednich nadkolach z napisem Mansory. Z kolei na zmodernizowanym zderzaku znalazły się LED-owe paski do jazdy dziennej.

Warto wspomnieć o sporym dyfuzorze oraz nowych końcówkach układu wydechowego. Dodatkowo auto zyskało 23-calowe czarne felgi od Mansory z czerwonymi rantami. Zmiany spowodowały uzyskanie żądanego efektu, auto jeszcze bardziej wyróżnia się na ulicach.

W środku skórzana tapicerka została utrzymana w czarno-czerwonym motywie. We wnętrzu nie zabrakło również elementów włókna węglowego, które znajdziemy na kierownicy tunelu środkowym, desce rozdzielczej, a także na drzwiach.

Co więcej, Mansory zabrał się za wersję z 4-litrowym V8, która seryjnie rozwija 550 KM i 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Po zmianach będzie to aż 750 KM i 1020 Nm. Uzyskanie wyższej mocy było możliwe, dzięki zastosowaniu nowych turbosprężarek, układu dolotowego oraz sportowego układu wydechowego. Niestety Mansory nie zdradził, ile będzie kosztować pakiet modyfikacji.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie