To nie jest dobra informacja dla kierowców. Powstaną nowe fotoradary

Na polskich drogach ciągle zwiększa się natężenie ruchu drogowego, dlatego cały czas są prowadzone modernizacje dróg. Wraz z nimi pojawią się “utrudnienia” dla kierowców i nie chodzi o roboty drogowe, a o fotoradary.
To nie jest dobra informacja dla kierowców. Powstaną nowe fotoradary
fot. iStock
14.05.2021

Jak się okazuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego powiększy liczbę urządzeń, które rejestrują prędkość z jaką poruszają kierowscy na polskich drogach. Łącznie zakupiono, aż 358 urządzeń rejestrujących, z czego 100 pojawi się w nowych lokalizacjach.

Na polskich drogach w najbliższym czasie prędkość kierowców sprawdzi 39 sprzętów do odcinkowego pomiaru średniej prędkości, 26 fotoradarów stacjonarnych, 30 urządzeń służących do monitorowania wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle, a także 5 sprzętów rejestrujących niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej na przejazdach kolejowych. GITD ma również zakupić 11 przenośnych urządzeń rejestrujących, które będą wykorzystywane w miejscach niebezpiecznych, gdzie nie można zamontować ich stacjonarnie

Nowy sprzęt GITD ma zostać zmodernizowany lub zamontowany do do końca lutego 2022 r. Zmiany już widać. W Warszawie na moście Poniatowskiego zamontowano, aż 6 fotoradarów, które w chwili obecnej są w fazie testów, lecz GITD zależy na jak najszybszym uruchomieniu.

Jak pisaliśmy ostatnio, zeszłym roku wystawiono 656 tys. mandatów, które pochodziły z naruszeń, jakie zarejestrowały fotoradary. Z kolei w 2020 r. rejestratory przejazdu na czerwonym świetle wykryły o 7 tys. więcej przewinień niż w 2019 r. Prawdziwego rekordzistę zarejestrował fotoradar w Ligocie Górnej w województwie opolskim. Kierowca przy ograniczeniu do 70 km/h jechał samochodem 212 km/h.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie