Sześciokołowiec na trudne czasy. Polska firma miała udział w tym projekcie

Mercedes klasy X, a raczej brat bliźniak Nissana NP300 Navary nie spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Dlatego po 3 latach od debiutu zakończono produkcję. W międzyczasie na specjalne zamówienie powstał sześciokołowiec bazujący na wspomnianym pick-up’ie.
Sześciokołowiec na trudne czasy. Polska firma miała udział w tym projekcie
fot. classic-youngtimers.com
12.07.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Niedawno w Holandii został sprzedany Mercedes klasy X przez przez Classic Youngtimers, który zaczynał jako zwykły pick-up o oznaczeniu 350d. Jak widać, poprzedni właściciel nie chciał mieć seryjnego pojazdu i zażyczył sobie coś niestardnowego. Tak powstał sześciokołowy Mercedes klasy X.

Jak twierdzi sprzedawca auta, firma Classic Youngtimers, samochód nie powstał pokaz, a został zaprojektowany tak, aby można było zabrać pick-up'a w teren i jeździć po bardzo wymagających powierzchniach.

Zawieszenie zostało podniesione 10 centymetrów, co pozwoliło na zamontowanie niestandardowych felg aluminiowych z oponami terenowymi. Dodatkowo samochód dostał specjalnie przygotowane nadkola tak, aby pasowały do reszty nadwozia.

Z przodu charakterystycznym elementem jest grill Panamericana, który jest obecnie powszechny w wielu aktualnych modelach AMG. Co więcej na pace znalazło się orurowanie od polskiej firmy Carlex Design, która zrealizowała wiele ciekawych projektów bazujących na Mercedesie klasy X. Z kolei na tylnej klapie znalazł się napis “6 Wheeler”, który przypomina, że mamy do czynienia z sześciokołowcem.

Pod maską nie prowadzono żadnych zmian. Mercedes klasy X 350d “6 Wheeler” napędzany jest przez 3,0-litrowy turbodoładowany silnik wysokoprężny V6 o mocy 255 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 550 Nm, który trafia na koła za pomocą siedmiobiegowego “automatu”.

Polecane wideo

Sześciokołowiec na trudne czasy. Polska firma miała udział w tym projekcie
Sześciokołowiec na trudne czasy. Polska firma miała udział w tym projekcie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie