Duński hipersamochód oficjalnie zaprezentowany. Ma 1177 koni i karbonowe wnętrze

Od jakiegoś czasu dość często informujemy o zapowiedziach, a raczej o projektach zakładających budowę hipersamochodu. Obietnice to jedno, a realizacja to drugie. Duńskie Zenvo dotrzymuje słowa i zaprezentowało w pełnej krasie model TSR-S.
Duński hipersamochód oficjalnie zaprezentowany. Ma 1177 koni i karbonowe wnętrze
materiały prasowe
27.08.2021

W Wielkiej Brytanii duński producent sportowych samochodów zaprezentował model TSR-S, który będzie pokazywany tego lata klientom i miłośnikom marki na specjalnych eventach, aby lepiej zaznajomić się z hipersamochodem.

– Odbiór firmy Zenvo Automotive w Wielkiej Brytanii był fantastyczny i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się TSR-S z tymi, którzy tak bardzo wspierają markę”, powiedziała CEO Angela Kashina. – Jest wiele osób, które chcą zasiąść za kierownicą samochodu i zobaczyć go w akcji, a my ujawnimy nasz kalendarz wydarzeń w Wielkiej Brytanii w nadchodzących tygodniach – dodała.

Osoby z Wielkiej Brytanii będą mogły zobaczyć prawdopodobnie finalną wersję Zenvo TSR-S. Samochód przede wszystkim bazuje na korpusie wykonanym z włókna węglowego. Na zewnątrz spora część elementów aerodynamicznych jest wykonana z “gołego” karbonu. Uwagę przykuwa gigantyczne skrzydło, które ma tworzyć dodatkowy opór podczas gwałtownego hamowania, działając jako hamulec pneumatyczny. Duński hipersamochoód waży 1495 kilogramów.

Samochód jest napędzany przez podwójnie doładowany 5,8-litrowy silnik V8, który generuje 1177 KM przy 8500 obr./min i 1100 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Takie parametry pozwalają na osiągniecie pierwszej “setki” w 2,8 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 325 km/h.

W siedzibie Zenvo w Praesto w Danii składanych jest tylko pięć egzemplarzy modelu TSR-S rocznie. W Europie ceny za duński hipersamochodów zaczynają się od 1,45 miliona euro, czyli ok. 6,5 mln złotych.

Polecane wideo

Duński hipersamochód oficjalnie zaprezentowany. Ma 1177 koni i karbonowe wnętrze
Duński hipersamochód oficjalnie zaprezentowany. Ma 1177 koni i karbonowe wnętrze - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie