Pogromca supersamochodów. Ma 800 koni i robi setkę w 3 sekundy

Okazuje się, że supersamochody nie są jedyną przepustką to rewelacyjnych osiągów. Na rynku jest pełno alternatyw, które zapewnią przyspieszenie na poziomie Ferrari i przewiozą całą rodzinę na wakacje. Dla osób szukających czegoś uniwersalnego Brabus przygotował ciekawą propozycję.
Pogromca supersamochodów. Ma 800 koni i robi setkę w 3 sekundy
materiały prasowe
30.09.2021

Brabus zaprezentował pakiet tuningowy dla najnowszego, poliftowego Mercedesa-AMG E63. Zmiany są zarówno wizualne, ale również skoncentrowano się na podniesieniu mocy, do czego zobowiązuje nazwa Brabus 800.

Niemiecki tuner przede wszystkim wymienił trubosrpężarki, przeprogramował ECU, zwiększył przepływ powietrza oraz zamontował nowy układ wydechowy. Te zmiany przełożyły się na dodatkowe 188 KM i 150 Nm.

W rezultacie 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem produkuje razem 800 KM i przy 6600 obr./min i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego już przy 3600 obr./min. Jednostka jest połączona z 9-biegowym “automatem”, który przekazuje całą moc na wszystkie cztery koła. Dzięki modyfikacjom Brabusa wersja sedan osiąga pierwszą setkę w 3 sekundy, a kombi w 3,1 sekundy. W obu przypadkach prędkość maksymalna wynosi 300 km/h.

Z zewnątrz Brabus 800 otrzymał przedni fartuch, spoiler na pokrywę bagażnika dla wersji sedan i wkładkę dyfuzora - elementy te zostały wykonane z włókna węglowego. Dodatkowo auto dostanie specjalnie 21-calowe felgi o nazwie “Platinum Edition Z”. Co więcej, pneumatyczne zawieszenie obniży się o 10-20 mm względem seryjnego egzemplarza.

Nie zabrakło list ochronnych ze stali nierdzewnej z podświetlanym logo Brabus, które zmienia kolor wraz z oświetleniem otoczenia. Tuner daje szeroki wybór skóry i tapicerki Alcantara. Wnętrze można wzbogacić o drewniane akcenty lub wykonane z włókna węglowego. Brabus nie podał, ile będzie kosztować pakiet modyfikacji Mercedesa-AMG E63.

Polecane wideo

Pogromca supersamochodów. Ma 800 koni i robi setkę w 3 sekundy
Pogromca supersamochodów. Ma 800 koni i robi setkę w 3 sekundy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie