“Zabawka” na lato. Wiatr we włosach i 720 koni

Na zewnątrz robi się trochę cieplej, więc wtedy coraz więcej osób przypomina sobie, że może w tym roku spróbują jazdy kabrioletem. Argumentem przekonywającym może być pojawianie się ciekawej propozycji od firmy Mansory.
“Zabawka” na lato. Wiatr we włosach i 720 koni
materiały prasowe
05.07.2021

Mansory uwielbia modernizować optycznie, ale również mechanicznie auta marek premium oraz samochody luksusowe. Tuner tym razem zabrał się za Ferrari Portofino M, które jest idealne na letnią pogodę.

Przede wszystkim Masory wzbogacił Ferrari o specjalny body kit. Na przykład przedni zderzak ma elementy z kutego włókna węglowego i ozdoby nad przednimi wlotami powietrza. Co więcej, na masce pojawiły się wloty powietrza i nowe listwy progowe, również wykonane z karbonu.

Elementy wykonane z włókna węglowego pojawiają się na słupkach A i obramowaniu przedniej szyby, bocznych wlotach powietrza, klamkach drzwi, zewnętrznych plakietkach, osłonach tylnych świateł, spojlerze bagażnika i tylnym dyfuzorze. Nawet chowany dach został wykonany ze wspomnianego materiału.

W środku może nie ma dużych zmian. Uwagę zwracają żółte kontrastowe szwy i różne inne elementy, które zostały polakierowane wspomnianym kolorem, można również zobaczyć je w obszarach takich jak otwory wentylacyjne, pokrętła i otoczenie ekranu multimedialnego.

Standardowo Ferrari Portofino M jest napędzane jest przez 3,9-litrowy silnik V8, który generuje 620 KM i 760 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Mansory dokonał pewnych zmian w ECU i zamontował nowy wydech. W ten sposób Portofino M może pochwalić się mocą 720 KM i 890 Nm.

W ten sposób włoski kabriolet jest w stanie osiągnąć 100 km/h w 3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi. 334 km/h. Niestety Mansory nie pochwalił się ile będą kosztowały opisane zmiany, lecz patrząc na ilość użytego karbonu tanio raczej nie będzie.

Polecane wideo

“Zabawka” na lato. Wiatr we włosach i 720 koni
“Zabawka” na lato. Wiatr we włosach i 720 koni - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
tomy (Ocena: 5) 13.07.2021 10:37
Pięknie wygląda, ale ja raczej wolę praktyczne auta. :) Ostatnio kupiłem sobie pokontraktową Octavię z Master1.pl. Fajna sprawa, auto z pewnego źródła, cała historia udokumentowana. :)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie