400 konny jacht inspirowany samochodem. D28 Formentor

Sezon na łódki, jachty i żaglówki można uznać za rozpoczęty. Z tej sytuacji chcą skorzystać niektórzy producenci wodnych pojazdów, którzy właśnie teraz prezentują nowe produkty. Tak jak firma De Antonio, która pokazała łódź inspirowaną Cuprą Formentor VZ5.
400 konny jacht inspirowany samochodem. D28 Formentor
materiały prasowe
07.05.2021

Stosunkowo młoda marka Cupra, chce wzmocnić swój wizerunek w innym sektorze. Dlatego wspomniany producent samochodów nawiązał współpracę z barcelońskim De Antonio, aby stworzyć jacht inspirowany Cuprą Formentor VZ5.

Firma De Antonio stworzy jacht o nazwie D28 Formentor, co nawiązuje do pierwszego pojazdu zaprojektowanego i opracowanego specjalnie dla marki Cupra. Jacht będzie dysponować mocą 394 KM, a maksymalnie popłynie 40 węzłów (ok. 74 km/h).

Cała łódź mieć ma długość blisko 8 metrów, a kadłub jest w kształcie litery V, pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości i komfortowy rejs. Dodatkowo szeroki pokład zapewni dużo miejsca i stabilność podczas kotwiczenia.

Znalazły się tu specjalne tarasy słoneczne z miejscami do siedzenia i stołami zarówno na dziobie, jak i na rufie. D28 Formentor posiada w pełni wyposażoną łazienkę i miejsce, które wystarczy dla 10 osób. Nie zabrakło miedzianych elementów, które nawiązują do Cupry oraz tych wykonanych z włókna węglowego.

– De Antonio Yachts D28 Formentor, zainspirowany naszym Cupra Formentor VZ5 , będzie tylko pierwszym z wielu projektów. Oboje jesteśmy zaangażowani w zrównoważoną mobilność i już zastanawiamy się nad stworzeniem jachtu e-HYBRID na przyszły rok – powiedział Wayne Griffiths, prezes CUPRA.

Warto dodać, że D28 Formentor został pokazany w Marina Vela w porcie w Barcelonie obok Cupry Formentor VZ5. Auto ma pięciocylindrowy silnik 2,5 litra o mocy 390 KM i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co ciekawe Formentor VZ5 osiąga pierwszą “setkę” w 4,2 sekundy.

Polecane wideo

400 konny jacht inspirowany samochodem. D28 Formentor
400 konny jacht inspirowany samochodem. D28 Formentor - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie