Pół miliona złotych. To cena za samochód ociekający karbonem

Samochody sportowe w większym lub mniejszym stopniu wyróżniają się z tłumu i zdradzając swój charakter. Jak się okazuje, nawet samochody hybrydowe mogą wyglądać dobrze, albo jeszcze lepiej jak doda się mnóstwo karbonu, czego przykładem jest sprzedawane BMW i8.
Pół miliona złotych. To cena za samochód ociekający karbonem
fot. Creative Bespoke
30.08.2021

Pomimo 7 lat od debiutu, BMW i8 nadal szokuje swoich futurystycznym wyglądem. W zeszłym roku oficjalnie zakończono produkcję bawarskiej hybrydy. Pomimo tego faktu rynek wtórny ma cały czas dużo do zaoferowania.

W Stanach Zjednoczonych, a dokładnie Phoenix w Arizonie na sprzedaż pojawiło się wyjątkowe BMW i8 Roadster. Samochód został zmodyfikowany przez Creative Bespoke. Przede wszystkim tuner wyposażył samochód w kompletny pakiet aerodynamiczny z włókna węglowego, który obejmuje nową przednią wargę, dyfuzor, tylne skrzydło, boczne progi i osłony na przednim zderzaku.

Dodatkowo i8 Roadster dostało zestaw sprężyn sportowych H&R oraz 22-calowe kute koła, które polakierowane satynowym brązem. Wymieniono również układ wydechowy. Co więcej, tuner deklaruje, że samochód ma poprawione parametry silnika za pomocą ECU. Niestety nie podano dokładnych danych.

Warto przypomnieć, że BMW i8 Roadster jest hybrydą typu plug-in. Auto wyposażone jest w 1,5 litrowy silnik z turbodoładowaniem, który jednostką elektryczną łącznie generuje 374 KM. To pozwala na osiągnięcie pierwszej setki w 4,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Dodatkowo według zapewnień producenta i8 na samym “prądzie” powinno przejechać 50 kilometrów.

Oferowane auto pochodzi z 2019 roku i przejechało 10 983 mil (17675 km). Samochód jest sprzedawany przez tunera Creative Bespoke za 139 tys. dolarów, czyli 525 tys. zł. Firma twierdzi, że modyfikacje kosztowały 50 tys. dol. (190 tys. zł).

Polecane wideo

Pół miliona złotych. To cena za samochód ociekający karbonem
Pół miliona złotych. To cena za samochód ociekający karbonem - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie