Kosztuje ponad 3 miliony zł i ma 700 koni. Aston Martin Speedster DBR1

Specjalne modele są rarytasem dla kolekcjonerów z bardzo dużym portfelem. Z reguły takie auta kończą w zamkniętych halach i garażach, aby “cieszyć oko”. Ciekawą propozycję dla fanów niecodziennej motoryzacji przygotował Aston Martin
Kosztuje ponad 3 miliony zł i ma 700 koni. Aston Martin Speedster DBR1
materiały prasowe
25.10.2021

Aston Martin to brytyjski producent samochodów, który zanany jest z budowy aut sportowych, wyścigowych, a od niedawna SUV-ów, przygotował, coś specjalnego. Wszyscy kolekcjonerzy mogą już zacierać ręce i przygotować odpowiednią sumę pieniędzy.

Brytyjska marka, która może być kojarzona z agentem 007, zaprezentowała specjalny wariant nadchodzącego modelu V12 Speedster w specyfikacji DBR1. Auto ma być hołdem dla DBR1, który odniósł zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1959 roku i na Nurburgringu w 1957, 1958 i 1959 roku.

Łącznie zostanie wyprodukowanych 88 egzemplarzy V12 Speedster, a nabywcy po będą teraz mogli zamówić specyfikację DBR1. Specjalna wersja wyróżnia się lakierem Racing Green, ma charakterystyczne wyścigowe białe krążki, a niektóre elementy zostały pomalowane satynowym srebrem. Sam proces lakierowania wersji DBR1 trwa 50 godzin.

Inne zmiany to 21-calowe koła z centralnym zamkiem. Wnętrze dostało mnóstwo elementów włókna węglowego czy szczotkowanego aluminium, pojawiła się też skóra Caithness Green.

– Rzadki i wyjątkowy Aston Martin, został zaprojektowany tak, aby zapewniać wrażenia z jazdy, które przeczy jego eleganckiemu, artystycznemu kształtowi. Stworzenie niestandardowej specyfikacji, która jest ukłonem w stronę chwały DBR1, było ogromnym przywilejem dla mojego zespołu i dla mnie i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć te samochody jeżdżące z takim samym entuzjazmem, z jakim zastosowaliśmy się do ich konstrukcji – powiedział dyrektor kreatywny Aston Martin, Marek Reichman.

Aston Martin Speedster będzie napędzany przez 5,2-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem, generujący 700 KM i 752 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint do pierwszej “setki” ma potrwać 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 300 km/h. Auto ma kosztować 950 tys. dolarów (3,6 mln zł).

Polecane wideo

Kosztuje ponad 3 miliony zł i ma 700 koni. Aston Martin Speedster DBR1
Kosztuje ponad 3 miliony zł i ma 700 koni. Aston Martin Speedster DBR1 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie