Te auta psuły się najmniej w 2020 roku

Nikt nie lubi, gdy psuje się samochód. Najgorzej, kiedy jest to w najmniej oczekiwanym momencie. Awaria może skutecznie przekreślić nasze plany wakacyjne czy utrudnić załatwienie jakiejś sprawy. Dlatego warto wybrać auto, które w rankingach jest stosunkowo mało awaryjne.
Te auta psuły się najmniej w 2020 roku
fot. iStock
21.10.2021

ADAC, czyli niemiecki automobilklub zrzeszający miliony członków przygotował ranking samochodów, które w 2020 roku psuły się najmniej. ADAC również prowadzi działalność pomocy drogowej i dzięki temu w dużej mierze udało się ustalić auta, które miewały dość rzadko usterki. Warto dodać, że w zeszłym roku pomoc drogowa ADAC interweniowała aż na niemieckich drogach około 3,4 miliona razy.

W segmencie A, czyli najmniejszych samochodów miejskich najlepsza okazała się Toyota Aygo. Współczynnik interwencji wyniósł zaledwie 4,7 raza na 100 tys. zarejestrowanych aut. Drugie miejsce zajęło Skoda Citigo, a trzecie bliźniaczy Seat Mii. Wyjątkowo kiepsko wypadł Smart Forfour, gdzie współczynnik interwencji wyniósł współczynnik interwencji 32,8. Głównie zawodził rozrusznik, akumulator oraz układ wydechowy.

W segmencie B numerem 1. zostało Mini. Jak już to zawodziło sprzęgło. Kolejne miejsca przypadły Audi A1 oraz Mitsubishi Space Star. Współczynnik interwencji 25,5 miało Renault Clio, które miało problemy z akumulatorem, rozrusznikiem, czujnikiem położenia wału korbowego czy immobiliserem.

W segmencie aut kompaktowych na pierwszym miejscu jest Audi A3, a dalej dwa bawarskie modele: BMW serii 1 i 2. Niezbyt dobrze wypadło Renault Scenic, które miało współczynnik interwencji 28,7.

Wśród aut klasy średniej “rządzi” BMW. Pierwsze miejsce otrzymała seria 4 ze  współczynnikiem interwencji 3,3. Drugie miejsce przypadło BMW X3, a trzecie BMW serii 3. Seat Alhambra niestety miał  współczynnik interwencji 27,2. Awarii ulegał najczęściej akumulator oraz EGR. Z koeli w segmencie E prym wiedzie BMW serii 5 i Audi A6. Niezbyt dobrze wypada konkurencyjny Mercedes klasy E.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
patryk (Ocena: 5) 25.10.2021 16:34
Fajny ranking. Ja uważam jednak, że kluczowy jest też wiek auta. Jak kupować, to dobrze celować w zadbane kilkulatki. Ja ostatnio kupiłem Corsę po kontrakcie leasingowym z Master1.pl. Dobre auto, wszystko udokumentowane, było serwisowane w ASO. Śmiga jak zegarek. :)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie