Panamera dla nielubiących nudy. Jest szersza i mocniejsza

Niektórzy muszą za wszelką cenę wyróżniać się z tłumu. Osobom, dla których “zwykłe” Porsche Panamera Sport Turismo wydaje się zbyt nudne powinny udać się do niemieckiego tunera TechArt, który przygotował ciekawy projekt.
Panamera dla nielubiących nudy. Jest szersza i mocniejsza
materiały prasowe
13.09.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

TechArt wziął na swój warsztat Porsche Panamerę Sport Turismo, które niemiecki tuner nazwał GrandGT. Niemieckie auto przeszło radykalne zmiany i ciężko przejść koło samochodu obojętnie.

Tuner wyposażył standardową Panamerę Sport Turismo w bodykit i zwiększył szerokość nadwozia z przodu o 50 mm i z tyłu o 80 mm poprzez przedłużenie nadkoli. Przedni zderzak ma większe wloty powietrza, które optymalizują przepływ powietrza i poprawiają chłodzenie hamulców, a także zintegrowany fartuch.

W aucie nie zabrakło elementów wykonanych z włókna węglowego jak maska z wlotem powietrza. Z kolei z tyłu znalazł się spory dyfuzor z wycięciami na tytanowe rury wydechowe z powłoką z karbonu. Osoby zamawiające TechArt Sport Turismo będą miały do wyboru kilka wzorów felg w rozmiarach 21 i 22 cale.

We wnętrzu jest możliwość dostosowania wzoru skóry oraz wybrania miejsc, w których ma pojawić się Alcantara. Znalazły się również specjalnie szwy czy dywaniki przygotowane przez TechArt. W środku nie zabrakło elementów z karbonu, a na kierownicy znalazło się logo niemieckiego tunera.

TechArt za pomocą oprogramowania zwiększył moc 4-litrowego podwójnie doładowanego V8. Zmodyfikowana wersja GTS będzie dysponowała teraz 669 KM, a Turbo S 720 KM, co przekłada się odpowiednio na czasy do pierwszej “setki” osiągane w 3,4 sekundy i 3 sekundy. Niestety niemiecki tuner nie podał, ile będzie kosztować pakiet modyfikacji.

Polecane wideo

Panamera dla nielubiących nudy. Jest szersza i mocniejsza
Panamera dla nielubiących nudy. Jest szersza i mocniejsza - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie