Mercedes SLS na prąd! Powstało tylko 100 sztuk w kosmicznej cenie

Samochody elektryczne, a tym bardziej te o sportowych aspiracjach nie są niczym nadzwyczajnym. Jeszcze kilkanaście lat temu auta napędzane prądem były niezłą ciekawostką tak jak np. Mercedes SLS AMG Coupe Electric Drive.
Mercedes SLS na prąd! Powstało tylko 100 sztuk w kosmicznej cenie
fot. RM Sotheby
02.12.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Mercedes coraz mocniej i pewniej stawia na auta elektryczne. Czy to dobrze - to już ocenią klienci oraz jak to się mówi czas pokaże. Niemniej w 2012 roku na targach Paris Motor Show zaprezentowano jednego z prekursorów sportowych “elektryków”, czyli Mercedesa SLS AMG Coupe Electric Drive.

Producent ze Stuttgartu wyprodukował niespełna 100 egzemplarzy elektrycznego SLS. Co ciekawe jeden z nich pojawił się na sprzedaż i jest wystawiony za pośrednictwem domu aukcyjnego RM Sotheby.

Warto dodać, że Mercedes SLS AMG Coupe Electric Drive pobił czas swojego ówczesnego rywala Audi R8 e-tron na torze Nurburgring Nordschleife, który pokonał w czasie 7:56.234 min i będąc lepszym o 12 sekund od swojego rywala. SLS AMG Coupe Electric Drive spory rozgłos otrzymał dzięki programowi “Top Gear”. Jeremy Clarkson porównał SLS Black Series z opisywanym “elektrykiem”, który również był w jaskrawym limonkowym kolorze.

Z zewnątrz auto można rozróżnić z wersją spalinową po innych reflektorach i zmienionych wlotach powietrza. “Elektryczny” SLS jest o blisko pół tony cięższy od swojego “klasycznego” odpowiednika. To wszystko za sprawą czterech silników elektrycznych, które odpowiadają za napędzanie Mercedesa SLS AMG Coupe Electric Drive. Dzięki temu samochód dysponuje mocą 751 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przekłada się to na sprint do pierwszej “setki” w 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna została ustanowiona na 250 km/h.

Oferowany samochód obecnie znajduje się w Holandii i pochodzi z 2013 roku. W maju 2018 roku przeszedł serwis i wtedy miał przejechane zaledwie ok. 3 tys. kilometrów. Cena wywoławcza za Mercedesa SLS AMG Coupe Electric jest spora - 1,05 mln euro (ok. 4,8 mln zł).

Polecane wideo

Wyprodukowano ok. 100 egzemplarzy. Kosztuje grubo ponad 4 mln zł
Wyprodukowano ok. 100 egzemplarzy. Kosztuje grubo ponad 4 mln zł - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie