Jaguar F-Type na minuty. 300 koni i 5,7 sekundy do setki

Auta na minuty od kilku lat dostępne są w dużych polskich miastach. Firma Panek CarSharing ma w swojej flocie nie tylko samochody miejskie, ale również te z segmentu luksusowego oraz sportowego. Teraz pojawiła się propozycja prosto z Wielkiej Brytanii.
Jaguar F-Type na minuty. 300 koni i 5,7 sekundy do setki
materiały prasowe
29.04.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Firma Panek CarSharing ma największą flotę samochodów na minuty. W ofercie jest ekskluzywna grupa Extreme, w której do tej pory klienci wybierać mogli między BMW i8 oraz Bentleyem Continentalem GT. Od teraz wybór będzie większy, ponieważ do tego grona dołączył Jaguar F-Type.

Na początek brytyjskie coupe pojawi się w Warszawie. Auto będzie dostępne dla klientów, którzy w usłudze PANEK CarSharing minimum 2000 złotych. Grono osób, które spełniają wspomniane kryterium stale się zwiększa, dlatego zdecydowano się powiększenie floty.

Jaguar F-Type dostępny na minuty będzie wyposażony w podstawowy czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności dwóch litrów. Jednostka generuje 300 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Cała moc będzie przenoszona na tylne koła za pomocą automatycznej skrzyni biegów. Jaguar jest całkiem żwawy pierwszą “setkę” zobaczymy na liczniku już po 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Warto dodać, że Jaguarem w takiej specyfikacji jeździły gwiazdy po torze rallycrossowym w najnowszych seriach programu Top Gear.

Firma liczy, że z Jaguarem nie powtórzy się taka sama sytuacja co z Porsche. W grudniu do floty Panek CarSharing trafiło Porsche Cayman I generacji. Samochód został wyposażony w silnik boxer o pojemności 2.7 litra generujący 245 KM mocy.

Niestety samochód 12 godzin po tym, jak dołączył do floty, został rozbity w Warszawie w czasie wypadku. Kierowca sportowego auta na minuty nie był jego sprawcą, lecz niestety policja stwierdziła, że wcześniej spożywał alkohol.

Polecane wideo

Firma carsharingowa udostępni Jaguara F-Type. Czy powtórzy historię Porsche?
Firma carsharingowa udostępni Jaguara F-Type. Czy powtórzy historię Porsche? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie