Pożar auta za 2 mln złotych. Zrobił nim 160 kilometrów

Kupno nowego samochodu wiąże się ze znacznym wydatkiem finansowym, zwłaszcza jeśli mówimy o supersamochodach. Właściciel tego McLarena miał dużego pecha, że tak szybko musiał rozstać się z nowym nabytkiem.
Pożar auta za 2 mln złotych. Zrobił nim 160 kilometrów
YouTube
29.04.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Supersamochody bardzo często kosztują ponad milion złotych. W przypadku specjalnych wersji jak McLaren 765LT cena może oscylować wokół 2 mln złotych. Polski cennik zaczyna się dokładnie od kwoty 1 840 000 złotych. Dodajmy, że produkcja brytyjskiego supersamochodu została ograniczona do 765 egzemplarzy.

Niestety jeden z nowych właścicieli wspomnianego McLarena 765LT nie nacieszył się nim za długo. Na jednej ze stacji “Wawa” w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych doszło do pożaru brytyjskiego supersamochodu.

Była to dość niebezpieczna sytuacja, ponieważ płonący supersamochód był zaparkowany w pobliżu pompy paliwa. Straż pożarna dość szybko poradziła sobie z pożarem, ale nie była w stanie uratować McLarena 765LT. Jak pokazują zdjęcia, auto zostało całkowicie zniszczone. Po incydencie został bałagan metalu, włókna węglowego i plastiku.

Właściciel McLarena nie mógł nacieszyć się nim zbyt długo, ponieważ o do momentu wyjazdu z salonu pokonał nim 160 kilometrów. Obecnie nie wiadomo, co mogło przyczynić do pożaru. W tym wypadku właściciel musi liczyć na odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Warto przypomnieć, że McLaren 765LT jest dość żwawym autem. 4-litrowe podwójnie doładowane V8 generuje 765 KM oraz 800 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Takie parametry pozwalają, na osiągniecie 100 km/h w 2,8 sekundy i rozpędzanie się do 330 km/h.

Ostatnio pisaliśmy o modyfikacjach, jakie poczynił Hennessey względem McLarena 765LT. Amerykańska firma podkręciła seryjne V8 do 1014 KM. W ten sposób pierwsza “setka” pojawi się na liczniku po 2,1 sekundy, a prędkość maksymalna wyniosła 346 km/h.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie