Wielki 7-miejscowy SUV. Ma 1000 koni i robi setkę w lekko ponad 3 sekundy

Amerykanie są specjalistami w robieniu szalonych samochodów. Chodzi o prosty przepis polegający na wciśnięciu dużego mocnego silnika do dowolnego auta. Firma Hennessey poszła o krok dalej i zamieniła pick-up’a na SUV-a.
Wielki 7-miejscowy SUV. Ma 1000 koni i robi setkę w lekko ponad 3 sekundy
materiały prasowe
05.10.2021

Hennessey lubi tworzyć mocne samochody. Tym razem amerykańska firma postanowiła przerobić RAM-a 1500 TRX, który jest pick-up’em na 7-miejscowego SUV-a. W ten sposób powstał nietuzinkowy Hennessey Mammoth 1000 SUV.

Z zewnątrz samochód wygląda trochę jak Chevrolet Suburban czy Cadillac Escadlae ESV, ale na wielkich szczudłach. W celu przerobienia pick-up’a na siedmioosobowego SUV-a użyto wykonane na zamówienie nadwozie, które ma przedłużony dach oraz wielką tylną szybę. Główna modernizacja polegała na stworzeniu nowego słupka C. Wewnątrz znajdą się fotele kapitańskie, z kolei w trzecim rzędzie jest składana ławka.

Standardowo RAM 1500 TRX dysponuje 6,2-litrowym silnikiem z kompresorem, który generuje 712 KM i 880 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Hennessey postanowił nieco pokombinować. W rezultacie uzyskano 1026 KM i 1314 Nm. To wszystko dzięki lepszej sprężarce doładowującej, zmienionym wtryskiwaczom czy zoptymalizowanemu układowi powietrznemu.

Takie parametry przekładają się na przyspieszenie do 100 km/h, które potrwa nieco ponad 3 sekundy. Auto zostało podniesione o 6,4 centymetra i ma 20-calowe wyposażone, na których znalazły się specjalne terenowe opony. Hennessey Mammoth 1000 SUV powstanie w zaledwie 20 egzemplarzach. Niestety cena będzie dla wielu zaporowa. Cennik będzie zaczynał się od kwoty 375 tys. dolarów, czyli ok. 1,4 mln złotych.

Niedawno pisaliśmy o Hennessey Mammoth 1000, który jest klasycznym pick-up’em. W tym wypadku tuner zostawił możliwość wyboru nadwozia dla klientów. Zarówno pick-up jak i SUV będą dysponować silnikami o mocach ponad 1000 KM.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie