280 koni i 5,5 sekundy do setki. Hyundai Kona N

Crossovery cały czas cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlatego producenci samochodów chcąc uatrakcyjnić swoją ofertę, dodając sportowe warianty. Hyundai zaprezentował Konę N, która ma być skierowana dla osób lubiących szybką jazdę.
280 koni i 5,5 sekundy do setki. Hyundai Kona N
materiały prasowe
28.04.2021

Rynek sportowych crossoverów zaczyna się powoli rozrastać. Auta tego typu bazują na topowych odmianach kompaktów, tak jest w przypadku VW T-Roc’a R czy mniejszego Forda Pumy ST, który czerpie garściami z Fiesty również dopiskiem ST. Do tego grona dołącza Hyundai z modelem Kona N.

Koreańczycy zaprezentowali swojego pierwszego sportowego crossovera - Hyundai Konę N. Nikogo nie zdziwi fakt, że samochód jest napompowaną i podniesioną wersją kompaktowego modelu i30 N, który pozytywnie został przyjęty na rynku.

Pod maskę Kony N trafi 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem, która generuje 280 KM i 392 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co więcej, z funkcją N Grin Shift jest możliwość chwilowego podniesienia mocy do 290 KM. Dzięki takim parametrom uzyskanie pierwszej setki jest możliwe w 5,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 240 km/h.

Silnik jest połączony standardowo z ośmiobiegowym dwusprzęgłowym “automatem”, więc osoby lubiące klasycznego “manuala” będą musiały zastanowić się nad kompaktowym i30 N, który posiada taki wariant.

Z zewnątrz samochód wyróżnia się bardziej agresywnym wyglądem, dzięki pakietowi aerodynamicznemu z czerwonymi wstawkami czy specjalnym lakierom zarezerwowanym dla wersji N oraz licznym wlotom powietrza.W środku wnętrze nie jest już tak “sportowe”. Charakter Kony N podkreśla 3-ramienną kierownicą ze specjalnymi, błękitnymi przyciskam oraz łopatkami i głęboko wyprofilowane fotele.

Dobre prowadzenie ma zapewnić poprawiona sztywność nadwozia czy potężny wydech z regulowanym natężeniem hałasu. Samochód będzie oferowany na 19-calowych kutych felgach. Nad przyczepnością będzie czuwać mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu i dedykowane tryby jazdy. Hyundai poinformował, że w przeciągu kilku następnych tygodni powinniśmy poznać cennik oraz datę salonowej premiery Kony N.

Polecane wideo

280 koni i 5,5 sekundy do setki. Hyundai Kona N
280 koni i 5,5 sekundy do setki. Hyundai Kona N - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie