Gangsterski Rolls-Royce. O komforcie można zapomnieć

Produkowany od 2013 roku Rolls-Royce Wraith, cały czas cieszy się popularnością wśród osób z zasobnym portfelem. Za model zabrał się niemiecki tuner Spofec, który przerobił brytyjskie coupe na gangsterskiego potwora.
Gangsterski Rolls-Royce. O komforcie można zapomnieć
materiały prasowe
09.07.2021

Spofec to podmarka niemieckiego tunera Novitec, która zajmuje się modernizacjami aut marki Roll-Royce. Pomimo że na modelu Wraith zebrało się sporo kurzu od momentu jego premiery, nie przeszkodziło to Niemcom, aby po raz kolejny zabrać się za brytyjskie coupe w odmianie Black Badge.

Spofec wyprodukuje zaledwie trzy egzemplarze iście gangsterskiego Rolls-Royce’a Wraith. Auto dostało szersze przednie i tylne błotniki z wlotami powietrza, które pomagają schłodzić hamulce. Nie zabrakło całkowicie zmienionych zderzaków, które mają jeszcze bardziej agresywny charakter, a na tylnej klapie znalazł się dyskretny spoiler.

Istotną zmianą jest zastosowanie specjalnego modułu, który pozwala na obniżenie auta o 4 centymetry w porównaniu do seryjnego egzemplarza. Funkcja jest dostępna do prędkości 140 km/h. Dodatkowo Rolls-Royce od Spofec został wzbogacony o 22-calowe felgi firmy Vossen.

Zmiany zewnętrzne to nie wszystko postanowiono trochę pokombinować przy silniku V12 z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 6,6 litra, który standardowo generuje 632 KM i 870 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki modułowi N-Tronic ze specjalnym mapowaniem wtrysku i zapłonu oraz zwiększonemu ciśnieniu doładowania moc wzrosła do 717 KM i 986 Nm. Sprint do pierwszej “setki” zajmuje tylko 4,2 sekundy.

Na życzenie każdego klienta Spofec może spersonalizować wnętrze, oczywiście, jeśli cena nie gra roli. Standardowy Rolls-Royce Wraith to wydatek lekko ponad 2 milionów złotych. Można spekulować, że dzieła Spofec mogą nawet przekroczyć barierę 3 mln zł.

Polecane wideo

Gangsterski Rolls-Royce. O komforcie można zapomnieć
Gangsterski Rolls-Royce. O komforcie można zapomnieć - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie