To auto należało do królowej Elżbiety II. Teraz jest na sprzedaż

Wysokiej rangi osoby reprezentujące kraj z reguły poruszają się opancerzonymi limuzynami segmentu F. Bardzo często wybiera się do tego celu auta niemieckich marek, lecz są kraje, w których funkcję reprezentacyjną pełnią samochody pochodzące z rodzimych firm.
To auto należało do królowej Elżbiety II. Teraz jest na sprzedaż
Bramley Motor Cars
27.04.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Wielka Brytania dała światu wiele ciekawych samochodów. To właśnie stąd pochodzą takie marki jak m.in. McLaren, Rolls-Royce, Aston Martin, Land Rover czy Bentley. Jak się okazuje, tę ostatnią markę upodobała sobie brytyjska królowa.

Nie ma wątpliwości, że to właśnie w Wielkiej Brytanii jest najbardziej rozpoznawalna monarchia na świecie. Dużo popularności rodzinie królewskiej mógł przysporzyć serial “The Crown”, który obecnie doczekał się 4 sezonów.

Na sprzedaż pojawiła się prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i wielbicieli luksusowych aut. Salon Bramley Motor Cars w Surrey w Wielkiej Brytanii ma w swojej ofercie Bentley’a Mulsanne z 2013 roku, którym formalnie był własnością królowej Elżbiety II.

Samochód był używany przez rodzinę królewską od 2013 do 2015 roku, a jego głównym celem był transport samej królowej Elżbiety II. W ciągu zaledwie dwóch lat Bentley Mulsanne przejechał 2492 mil (4010 km). Według przekazanych informacji przez sprzedawcę brytyjska limuzyna była serwisowana tylko przez jednego dealera, gdzie po wycofaniu ze służby wróciła. Co ciekawe królowa Elżbieta II miała dwa identyczne Bentley’e Mulsane. Jeden pełnił służbę w Pałacu Buckingham, a drugi w jej domu w Windsorze.

Konfiguracja królewskiego Bentleya może się spodobać. Z zewnątrz auto pokryto zielonym lakierem o nazwie Banarto Green. W środku większość elementów, łącznie z siedzeniami została obita beżową skórą, która idealnie koresponduje z drewnianymi wstawkami.

Pod maską znajduje się 6,75-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 612 KM i 1020 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a to wszystko trafia na tylne koła za pomocą 8-biegowego “automatu” ZF. Samochód powinien zrobić pierwszą “setkę” w ok. 5 sekund. Salon Bramley Motor Cars nie podał do oficjalnej informacji, ile kosztuje królewski Bentley, lecz warto mieć przygotowane ok. 1,5-2 mln złotych.

Polecane wideo

To auto należało do królowej Elżbiety II. Teraz jest na sprzedaż
To auto należało do królowej Elżbiety II. Teraz jest na sprzedaż - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie