Ten klasyk kosztuje blisko 4 mln złotych. Pod maską 912 koni

Klasyki stają się coraz popularniejsze, zwłaszcza jeśli ktoś szuka kultowego samochodu na trzecie lub czwarte auto w garażu. Pewna część osób decyduje się na stworzenie lub zakup restmodów, czego przykładem jest Pontiac Star Chief, który przeszedł gruntowne zmiany.
Ten klasyk kosztuje blisko 4 mln złotych. Pod maską 912 koni
YouTube
21.10.2021

W Stanach Zjednoczonych nie brakuje osób, które lubią tworzyć szalone projekty. Najlepszym przykładem jest Pontiac Star Chief z 1956 roku, który dostał spory zastrzyk mocy, dzięki zamontowaniu nowego silnika.

Modyfikacje wspomnianego Chevy przeprowadziła firma Customs by Kilkeary. Całkowity koszt tuning klasyka z 1956 roku szacuje się na 1 milion dolarów, czyli ok. 3,8 mln złotych, więc dość sporo. Za taką kwotę można kupić kilka ciekawych i szybkich aut.

Pierwszą ze zmian jest podwozie, zostało zaprojektowane na zamówienie przez Roadster Shop, a nadwozie zostało całkowicie rozebrane, zanim zostało przemalowane na swój obecny ciemnoniebieski odcień. W aucie nie zabrakło licznych małych akcentów jak reflektory typu Harley-Davidson czy przeniesiona klapka od wlewu paliwa, która znalazła się za tylnym światłem.

Cały środek został pokryty skórą w kolorze brązowym, a dywaniki mają podobną barwę do lakieru Pontiaca Star Chief. Zadbano, aby kierownica była mała i jak najbardziej oryginał. Pojawiły się też nowoczesne udogodnienia jak elektryczne szyby, składany dach czy również elektryczny hamulec ręczny. Ważną zmianą jest zastosowanie regulowanego zawieszenia pneumatycznego.

Największą zmianą jest silnik. Pod maskę trafiła jednostka LSX V8 wspomagana kompresorem, która generuje 912 KM przenoszone na tylne koła za pośrednictwem 4-biegowego “automatu”. Piękno samochodu oraz jego zmian wraz z charakterystycznym dźwiękiem amerykańskiego V8 najlepiej oddaje poniższe nagranie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie