Huawei wchodzi w samochody. Oto ich pierwszy model

Jak widać nie tylko Sony i Apple chcą stworzyć własny samochód Branżą motoryzacyjną zainteresował się również Huawei. Na targach w Szanghaju zaprezentowano auto, w które chińska marka technologiczna miała spory wkład.
Huawei wchodzi w samochody. Oto ich pierwszy model
materiały prasowe
26.04.2021

Apple czy Sony chcą stworzyć własne auta, które będą miały ich loga. Chiński gigant technologiczny Huawei, który jest najbardziej znany z produkcji smartfonów, planuje zainwestować miliard dolarów w badania technologii pojazdów elektrycznych i samojezdnych.

Pierwszym autem, które współtworzył Huawei jest crossover elektryczny Seres SF5. Samochód został stworzony pod marką Seres we współpracy z firmą Cyrus. Wygląd chińskiego pojazdu jest dość nowoczesny i nie odstaje na tym, jeśli porównamy z europejską konkurencją. Na zewnątrz nie zabrakło świateł do jazdy dzienne wykonanej w technologii LED, które mają charakterystyczny wzór.

Seres SF5 będzie miał 4,7 m długości, 1,93 m szerokości i 1,63 m wysokości. Wymiary są bardzo podobne do Audi Q5, które również z zewnątrz przypomina trochę chińskie auto.
W środku znalazła się dwuramienna kierownica, cyfrowy zestaw wskaźników, a pośrodku znjaduje się spory ekran, który jakby był inspirowany Teslą model S po faceliftingu.

Samochód, który powstał we współpracy z Huawei, będzie posiadał 1,5-litrowy czterocylindrowy silnik, który będzie działać jak generator, aby zasilić dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 551 KM i 820 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W ten sposób Seres SF5 może przyspieszyć do 100 km/h w 4,7 sekundy.

Baterie powinny pozwolić na przejechanie 180 km, z kolei jazda łącznie ze spalinowym generatorem powinna zwiększyć zasięg do 1000 km. Co ciekawe SF5 może również działać jako źródło energii, aby naładować dowolne urządzenie elektryczne.

Seres SF5 będzie sprzedawany w oficjalnych sklepach Huawei w Chinach. Klienci pierwsze egzemplarze będą mogli odebrać już za miesiąc. Ceny zaczynają się od 33 356 dolarów, czyli ok. 125 tys. złotych.

Polecane wideo

Huawei wchodzi w samochody. Oto ich pierwszy model
Huawei wchodzi w samochody. Oto ich pierwszy model - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie