Elektryk na lato. 800 kilometrów zasięgu

Niestety dla większości petrolheadów samochody elektryczne mogą być nadchodzącym koszmarem. Jak pokazują targi w Szanghaju, kierunek motoryzacji cały czas podąża w stronę elektryfikacji.
Elektryk na lato. 800 kilometrów zasięgu
materiały prasowe
23.04.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Firma MG chyba chce przypomnieć, że jeszcze istnieje na rynku motoryzacyjnym. Brytyjska marka ma małe szanse, aby odrodzić się, chociażby na lokalnym rynku, ponieważ liczba poważnych graczy jak m.in. VW, Opel jest spora. Nie przeszkodziło to, aby zaprezentować śmiały koncept o nazwie MG Cyberster Roadster.

Projekt MG to koncept dwumiejscowego samochodu sportowego, który wedle deklaracji producenta czerpie inspirację z klasycznego MGB Roadster. Najnowszy projekt brytyjskiej marki będzie samochodem w 100 proc. elektrycznym. Firma twierdzi, że na pełnym naładowaniu Cyberster pokona około 800 km. Z kolei przyspieszenie do 100 km/h ma zająć mniej niż 3 sekundy. Jak na razie nie ujawniono specyfikacji dotyczącej mocy oraz akumulatorów.

Przód samochodu jest specjalnie ukształtowany oraz posiada dwie kratki, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza pod podwoziem pojazdu. Nadwozie ma paski LED biegnące po bokach i płaski tył z charakterystyczną sygnaturą świetlną również wykonaną w technologii LED.

Wnętrze jest zrobione z myślą o kierowcy, co podkreśla element oddzielający przestrzeń dla pasażera. Przede wszystkim znajdziemy tutaj duży cyfrowy zestaw wskaźników i drugi centralny ekran. Auto wyposażono również w łączności 5G.

– Cyberster to odważne stwierdzenie, które mocno wpatruje się w przyszłość MG, dotykając naszego dziedzictwa, ale co ważniejsze, bazując na naszej technologii i zaawansowanym projekcie – powiedział Carl Gotham, dyrektor SAIC Design Advanced London.

Sam projekt MG Cyberster Roadster Concept może w pewien sposób konkurować z Teslą Roadster, która również pomimo licznych zapowiedzi i prezentacji cały czas jest samochodem koncepcyjnym. W przypadku amerykańskiego “elektryka” są zdecydowanie większe szanse, że doczekamy się jego wersji produkcyjnej.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie