Auto na apokalipsę zombie. Kosztuje prawie pół miliona złotych

W Stanach Zjednoczonych posiadanie auta typu pick-up wydaje się obowiązkiem każdego Amerykanina, który ma prawo jazdy. Popularność aut z “paką” sprawiła, że doczekały się sporej ilości modeli i modyfikacji.
Auto na apokalipsę zombie. Kosztuje prawie pół miliona złotych
fot. marshallgoldman.com
27.10.2021

Jeśli mielibyśmy szukać samochód idealny na ciężkie warunki, który hipotetycznie sprawdziłby się podczas apokalipsy, byłby to właśnie pick-up. Szczególnie jeśli byłby dodatkowo wzmocniony i przerobiony jak sprzedawany Ford F-150 Shelby Raptor Baja Supercrew.

Specjalny pick-up, który został zmodyfikowany przez Shelby, jest produkowany do 250 egzemplarzy rocznie. Z kolei na sprzedaż pojawił się Ford F-150 Shelby Raptor Baja Supercrew z 2020 roku z numerem 137.

Seryjny Ford F-150 Raptor jest jednym z lepszych pick-up’ów w kontekście jazdy w off-roadzie. Dodatkowymi zaletami jest mocny silnik oraz wyróżniający się, bardziej sportowy wygląd. Widoczne komuś było za mało, dlatego wybrał się do Shelby.

Firma Shelby wzbogaciła pick-up’a o zestaw unikalnych 18-calowych kół z dwoma częściami zamiennymi, które zostały zamontowane na “pace”. Pojawiły się specjalne, wzmocnione zderzaki zarówno z przodu, jak i z tyłu auta. Ford F-150 Shelby Raptor Baja Supercrew. otrzymał system podnoszenia, który przyda się w terenie oraz amortyzatory Fox Racing. Nie zabrakło również licznych naklejek Shelby, które pojawiły się m.in. na tylnej klapie czy bocznych nadkolach.

Shelby podkręcił również silnik. Standardowy Ford F-150 Raptor napędzany jest przez 3,5-litrową jednostkę EcoBoost z podwójnym doładowaniem, która generuje 450 KM i blisko 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Po zmianach dokonanych przez Shelby moc wzrosła do 525 KM i 827 Nm. Samochód jest wystawiony na sprzedaż. Do tej pory przejechał zaledwie 1083 kilometry. Cena wywoławcza aukcji to 128 900 dolary, czyli ok. 490 tys. zł.

Polecane wideo

Auto na apokalipsę zombie. Kosztuje prawie pół miliona złotych
Auto na apokalipsę zombie. Kosztuje prawie pół miliona złotych - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie