Wygląda jak Bumblebee. Zmodyfikowane Camaro z 1968 roku

Klasyki z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze Być możliwe wiele osób ma dosyć eko-samochodów, które dostarczają znikomą ilość emocji. W USA szczególnym zainteresowaniem cieszą się muscle-cary, które przechodzą szereg modyfikacji.
Wygląda jak Bumblebee. Zmodyfikowane Camaro z 1968 roku
fot. Mecum
16.07.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Chyba każdy kojarzy Chevroleta Camaro, który jest jednym z kultowych reprezentantów muscle-carów. Model obecnie zawdzięcza swoją duża popularność filmowi Transformers, gdzie główny bohater poruszał się wspomnianym Chevy o nazwie Bumblebee.

Jak widać, właścicielowi tego Camaro z 1968 roku bardzo spodobała się stylizacja Bumblebee, którego owocem jest bardzo ciekawy projekt. Nietuzinkowe Camaro zostało zmodernizowane przez Bonnell's Rod Shop w Fairview w Pensylwanii. Samochód nazwano “Impulse”.

Przede wszystkim zmieniono znacząco nadwozie m.in. podniesiono nadkola, a długość całkowita samochodu została skrócona o ok. 18 cm. Ogólny kształt samochodu to cały czas Camaro. Punktem charakterystycznym jest żółty kolor o nazwie Envirobase Impulse Yellow, który z bezbarwnym lakierem pozwolił wydobyć zjawiskowy połysk.

Na masce znalazło się charakterystyczne masywne wybrzuszenie, które zakrywa osiem przewodów wtryskowych znajdujących się na szczycie bloku V8, który ma pojemność 5,9 litra. Niestety nie podano, jaką moc generuje jednostka.

Samochód jest również wyposażony w niestandardowy wydech i  koła Forgeline Grudge. Wyróżniającym się elementem są terenowe reflektory Rigid Industries, z 175 diodami LED. Z tyłu światła również korzystają z tej samej technologii oświetlenia.

Wnętrze zostało pokryte w większości żółtą skórą, a deska rozdzielcza dostała całkowicie nowy, minimalistyczny wygląd, który odbiega od oryginalnego. Projekt o nazwie “Impulse”, który wydaje się inspirowany filmowym Bumblebee będzie wystawiony zaprezentowany na wydarzeniu Mecum w Indianapolis w dniach 14-22 maja 2021 r.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie