3 promile i w drogę, czyli ostry bajzel na autostradzie

Niestety problem alkoholu na polskich drogach nadal występuje. Wiele osób nadal wsiada do samochodu, będąc kompletnie pijana. Swoim brakiem odpowiedzialności popisał się kierowca ciężarówki wiążący drewno.
3 promile i w drogę, czyli ostry bajzel na autostradzie
fot. policja
20.04.2021

Od ilości alkoholu we krwi zależy, czy kierowca prowadził w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila), czy w stanie nietrzeźwości , która występuje powyżej 0,5 promila. Większość sprawców mocna zawyża drugą wartość. Nawet jeśli w Polsce mielibyśmy przepisy, pozwalające jeździć mając 0,8 promila jak w Wielkiej Brytanii nic to by nie dało.

W piątek 16 kwietnia po godzinie 18.30, na 141 kilometrze autostrady A4 doszło do niebezpiecznego wypadku. Ciągnik siodłowy z naczepą, na której znajdowały się bale drewna się wywrócił. W ten sposób na autostradzie powstał spory bałagan. Drewno wysypało się na jezdnię i pobocze, a ciężarówka uderzyła w bariery energochłonne. Następnie TIR wypadł z drogi. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

Według wstępnych ustaleń policji 50-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem, czego efektem była opisana wyżej kolizja z barierkami. Kierującym okazał się mieszkaniec województwa łódzkiego. W wyniku wypadku i doznanych obrażenień ciała trafił do szpitala. Mimo wszystko funkcjonariusze wykonali badanie alkomatem, które wykazało ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy od razu zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje przewinienie odpowie przed sądem. Mężczyźnie mogą grozić dwa lata pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd musi obligatoryjnie nałożyć karę finansową w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Niedawno pisaliśmy o obywatelskim zatrzymaniu, jakie miało miejsce na autostradzie A4 w okolicach Rzeszowa. Kierowca nagranego Fiata Punto był kompletnie pijany. Poruszał się zygzakiem, mocno wyjeżdżając poza swój pas. W ten sposób narażał swoje zdrowie oraz innych kierowców.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie