Chińczycy podrobili Roll-Royce’a. Wygląda jak choinka na święta

Chiny niestety znane są z produkowania podrobionych produktów. Problem nie ominął nawet rynku motoryzacyjnego. W Chinach roi się od samochodów łudząco podobnych do tych produkowanych w Europie pod szyldami marek premium.
Chińczycy podrobili Roll-Royce’a. Wygląda jak choinka na święta
materiały prasowe
20.04.2021

Jak się okazuje, dla Chińczyków nie ma rzeczy niemożliwych. Swoją kopię ma tu niemal wszystko. W jednym z odcinków Top Gear, Jeremy Clarkson pokazał, że w Chinach podrobiono nawet sieć kawiarni Starbucks. Oczywiście z biegiem lat chińskie produkty zwłaszcza elektronika są coraz lepiej wykonanie. Telefony z Azji cały czas kuszą dobrymi cenami i parametrami.

W Chinach nie brakuje również samochodów mocno inspirowanych tymi w Europie. Na targach w Szanghaju zaprezentowano GWM Tank 800. Samochód do niedawna należał linii modelowej marki Wey zależnej od Great Wall Motors.

Samochód jest, jak widać inspirowany Rolls-Roycem Cullinan. Auto posiada masywną osłonę chłodnicy, ogromne reflektory i sporą sylwetkę idealnie pasującą do brytyjskich SUV-ów. Dodatkowo jak w przypadku Rolls-Royce'a Cullinan, Tank 800 został pomalowany dwoma lakierami - purpurowym i srebrnym.

Do napędu Tanka 800 wykorzystano 3-litrowy silnik V6, który otrzyma pomoc od systemu hybrydowego typu plug-in, dzięki temu jednostka ma być wydajniejsza. To wszystko przekłada się na łączną moc 354 KM, która będzie przekazywana na koła za pomocą 9-biegowego “automatu”.

Inspiracje z Rolls-Royce’a widać również wewnątrz Tanka 800. Znajdziemy tutaj gwiaździstą podsufitkę, elektryczne przednie i tylne drzwi, zasłony zapewniające prywatność i tylne siedzenia klasy biznes. Użyto również takich materiałów jak drewno, skóra czy aksamit.

Producent zapewnia, że Tank 800 ma mieć funkcję automatycznej jazdy na poziomie trzecim. Dzięki czemu auto będzie zaawansowane technologiczne oraz luksusowe w jednym. Wersja produkcyjna Tank 800 ma trafić na chińskie drogi w 2022 roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie