700 kilometrów na jednym ładowaniu. Audi A6 e-tron concept

Audi mocno podąża w kierunku motoryzacji jutra. W gamie producenta nie brakuje modeli hybrydowych oraz w pełni elektrycznych. Niemiecka firma zaprezentowała koncepcyjny projekt, który prawdopodobnie doczeka się swojej wersji produkcyjnej.
700 kilometrów na jednym ładowaniu. Audi A6 e-tron concept
materiały prasowe
19.04.2021

Audi na targach Auto Shanghai 2021 zaprezentowało Audi A6 e-tron concept. Samochód jak sama nazwa wskazuje, będzie w 100 proc. “elektrykiem”. Został zaprojektowany na bazie platformy wykorzystywanej do dla samochodów z napędem elektrycznym - PPE. Auto będzie pozycjonowany w klasie pojazdów luksusowych.

Nowy projekt Audi będzie w nadwoziu typu Sportback. Dodatkowo wymiarowo będzie podobny do spalinowego modelu A6. Karoseria o długości 4,96 m, szerokości 1,96 m i wysokości 1,44 m, a to wszystko zgodne z obecnym językiem designu Audi.

Samochód będzie charakteryzować się minimalnym oporem aerodynamicznym wynoszący zaledwie 0,22 cW. Koncepcyjne Audi A6 e-tron zostało pomalowane w kolorze Heliosilver. Jak zaznacza producent, dzięki temu udało się uzyskać trójwymiarową głębię. Co więcej, lakier może odbijać znaczną część promieniowania cieplnego w świetle słonecznym, zmniejszając w ten sposób ilość energii, która dostaje się do karoserii samochodu, a przede wszystkim do jego wnętrza.

Elementem rozpoznawczym nowych Audi są zaawansowane systemy oświetleniowe LED. W przypadku modelu A6 e-tron zastosowano przednie reflektory Digital Matrix LED. Co ciekawe mają one funkcję projekcji jak w kinie. Dzięki temu podczas ładowania możemy np. odpalić grę czy film, który będzie wyświetlany na ścianie.

Koncepcyjne A6 e-tron jest wyposażone w akumulator o mocy 100 kW umieszczony pośrodku samochodu. Znalazła się tutaj technologia 800-watowa, która występuje w modelu e-tron. Przy użyciu szybkiej ładowarki akumulator można naładować od 5 do 80 procent w niecałe 25 minut.

Koncept ma podwójny silnik o mocy 470 KM i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który jest przenoszony na wszystkie cztery koła, a zasięg w topowej odmianie ma wynieść 700 km. Samochód w wersji produkcyjnej zadebiutuje najwcześniej w połowie 2022 roku.

Polecane wideo

700 kilometrów na jednym ładowaniu. Audi A6 e-tron concept
700 kilometrów na jednym ładowaniu. Audi A6 e-tron concept - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie