Zabrali się za nową klasę S. Jest mocniejsza i bardziej gangsterska

Mercedes klasy S od zawsze wyznaczał pewne standardy w swojej klasie. To właśnie w tym modelu zawsze debiutują technologiczne nowości przygotowane przez niemieckich inżynierów. Pomimo że od salonowej premiery nowej “S-ki” W223 minęło parę miesięcy, Brabus już zaprezentował pakiet modyfikacji.
Zabrali się za nową klasę S. Jest mocniejsza i bardziej gangsterska
materiały prasowe
08.07.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Nowy Mercedes klasy S (W223) szokuje, ponieważ jak poprzednicy również jest naszpikowany technologią, ale projektanci zdecydowali się zastosowanie dużego wyświetlacza wewnątrz auta. Nowy element, który zastępuje większość przycisków wywołał sporo kontrowersji, ale jak widać cały czas są chętni na nową “Skę”, a Brabus poszedł o krok dalej i zmodyfikował niemiecką limuzynę.

Pakiet optycznych modyfikacji od Brabusa jest skierowany do Mercedesa klasy S, który posiada pakiet AMG. Niemiecki tuner dokłada m.in. przedni spoiler, który ma poprawić aerodynamikę, nowe boczne obramowania wlotów powietrza, zintegrowane boczne znaczniki LED i wkładkę tylnego zderzaka, z wycięciami na nowe rury wydechowe.

Wygląd mogą zmienić również specjalne felgi od Brabusa, które dostępne są w trzech rozmiarach: 19, 20 i 21 cali. Tuner zmodyfikował pneumatyczne zawieszenie, które pozwala na obniżanie auta o 2,5 cm w porównaniu do seryjnego egzemplarza.

W środku producent postawił na elementy wykonane z włókna węglowego oraz na emblematy i listwy progowe z nazwą tunera. Zmiany zaszły również pod maską w przypadku odmiany S500, która posiada 3-litrowy silnik benzynowy, moc zwiększyła się o 65 KM, co przekłada się na łącznie na500 KM i 590 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki temu sprint do “setki” zajmie tylko 4,7 sekundy. Zmiany były możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego ECU od Brabusa.

Ulepszenie wydajności objęło również wersję z 3-litrowym silnikiem diesla o mocy 330 KM. W tym wypadku moc podniesiono o 40 KM, co przekłada się łącznie na 370 KM. Sprint do 100 km/h skrócono 0,2 sekundy - 5,2 sekundy. Jak na razie Barabus nie zdradził, ile będą kosztowały opisane modyfikacje.

Polecane wideo

Zabrali się za nową klasę S. Jest mocniejsza i bardziej gangsterska
Zabrali się za nową klasę S. Jest mocniejsza i bardziej gangsterska - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie