Elektron Quasar. 2300 KM i setka poniżej 2 sekund

Coraz więcej marek idzie w elektryfikację swoich samochodów. Szczególnie zauważalne jest to wśród nowych firm. Przykładem może być niemiecki hipersamochód Elektron Quasar, którego właśnie zaprezentowano.
Elektron Quasar. 2300 KM i setka poniżej 2 sekund
materiały prasowe
14.04.2021

Niemiecka firma Elektron chce zdobyć swój kawałek tortu w sektorze hipesamochodów. Prawie rok temu firma Elektron Innovativ zaprezentowała swój pierwszy projekt hipersamochodu o nazwie Elektron One. Auto miało zadebiutować w tym roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Niestety tak się nie stało, ponieważ wydarzenie zostało odwołane.

Elektron Motors zaprezentowało kolejną koncepcję hipersamochodu o nazwie Quasar. Największym wyróżnikiem tego modelu będzie fakt, iż auto ma być 100 proc. “elektrykiem”. Oznacza to, że niemiecka firma mocno idzie w “motoryzację jutra”.

Jak zapowiada producent, Quasar ma zapewnić łączną moc wyjściową ponad 2300 KM. Będzie napędzany łącznie czterema silnikami elektrycznymi. Prawdopodobnie po jednym na każde koło. Elektron wspomina, że samochód dostanie system Elektron Smart Torque Vectoring System (ESTV), który ma zapewnić dobrą dystrybucję momentu obrotowego. Warto dodać, że cały zespół napędowy będzie ważył aż 1500 kilogramów.

Dzięki dużej mocy wynoszącej 2300 KM samochód ma przyspieszać do pierwszej “setki” w 1,65 sekundy. Producent chwali się również, że na prostej Elektron Quasar osiągnie aż 450 km/h. Na razie są to tylko marketingowe zapowiedzi, ale trzymamy kciuki za projekt.

Produkcja ma ruszyć w 2023 roku. Powstanie tylko 99 egzemplarzy Quasara, które trafią do nabywców w ciągu trzech lat. Auto ma kosztować 2,2 mln euro, czyli ok. 10 mln złotych. Dodatkowo prezes firmy Armagan Arabul poinformował, że model Elektron One zadebiutuje po premierze Quasar.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie