335 km/h z otwartym dachem. Nowa zabawka dla bogaczy

Nadejście wiosny i lata stwarza możliwość jazdy kabrioletem, roadsterami czy też jednośladami. Bentley idealnie wstrzelił się w sezon i zaprezentował Continentala GT Speed bez dachu, który pojedzie 335 km/h.
335 km/h z otwartym dachem. Nowa zabawka dla bogaczy
materiały prasowe
13.04.2021

Brytyjska marka Bentley nie przestaje zadziwiać i nie zwalnia tempa. Jeszcze nie opadł kurz po premierze Bentley Continental GT Speed, a Brytyjczycy zaprezentowali wersję Convertible dla osób, które lubią poczuć wiatr we włosach również z dopiskiem Speed.

Tak jak w przypadku coupe, Bentley Continental GT Speed Convertible osiągnie maksymalnie prędkość wynoszącą 335 km/h. Osoby, które zdecydowały się na wersję z otwartym dachem, będą musiały zadowolić się gorszym przyspieszeniem do pierwszej “setki” - 3,7 sekundy, czyli 0,1s gorzej porównując do coupe.

Niesamowite osiągi zapewnia cały czas słynny 6-litrowy silnik W12. Generuje aż 659 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który trafia na wszystkie cztery koła za pomocą ośmiobiegowego dwusprzęgłowego “automatu”.

Warto dodać, że samochód jest ręcznie składany. W celu polepszenia właściwości jezdnych znajdziemy tutaj elektroniczny tylny mechanizm różnicowy, czyli opcjonalne hamulce węglowo-ceramiczne.

Najważniejszym elementem zaprezentowanego modelu jest dach, który składa się w kształcie litery Z. Można go rozłożyć lub schować w zaledwie 19 sekund, zmieniając samochód z luksusowego coupe w otwartego Grand Tourera za naciśnięciem jednego przycisku - zapewnia producent.

Wyróżnikiem wersji Speed są przede wszystkim progi Speed Sport, ciemne osłony chłodnicy i znaczek Speed czy 22-calowe kute felgi zaprojektowanego na potrzeby tego modelu. Oczywiście klienci będą mieli jak dotychczas wiele konfiguracji wnętrza, korzystając z takich materiałów jak wysokiej jakości skóra czy alcantara. Według zapewnień Bentleya będzie to “najbardziej zorientowany na kierowcę kabriolet”. Nie zapominajmy, że jest to auto klasy GT, a nie supersamochód. Pomimo, iż mamy do czynienia z bardzo dobrymi osiągami. Ceny prawdopodobnie będę wyższe w porwnaniu do coupe. Oznacza to, że minimalnie zapłacimy ok. 1,3 mln zł.

Polecane wideo

335 km/h z otwartym dachem. Nowa zabawka dla bogaczy
335 km/h z otwartym dachem. Nowa zabawka dla bogaczy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie