Nowy przepis na BMW M2. 741 KM i manualna skrzynia biegów

BMW przyzwyczaiło fanów marki do samochodów, które dają dużo sloganowej radości z jazdy. Duży uśmiech i mnóstwo przyjemności dostarcza BMW M2, które zostało mocno zmodyfikowane przez Lightweight Performance.
Nowy przepis na BMW M2. 741 KM i manualna skrzynia biegów
materiały prasowe
28.10.2021

Firm, które przerabiają, tuningują auta danej marki czy pewną grupę pojazdów jest coraz więcej. Prawdopodobnie wielu osobom nie wystarczy już posiadanie topowego auta z gamy modelowej producenta. Samochód ma wyróżniać się w tłumie.

BMW M2 Competition bez wątpienia jest wspaniałym autem do zabawy. Można wyjechać nim na tor, po zakupy czy czerpać przyjemność z jazdy po lokalnych krętych drogach. Seryjny 3-litrowy silnik generuje 410 KM i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint  do “setki” to lekko ponad 4 sekundy. Dla niektórych może to być nadal za mało. Tu z pomocą przychodzi firma Lightweight Performance.

Niemieckie przedsiębiorstwo wzięło na warsztat BMW M2 Competition na warsztat i podkręciło silnik do 741 KM i 880 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wszystko dzięki zastosowaniu zmodyfikowanego oprogramowania oraz większych turbosprężarek. Cała moc trafi na tylne koła za pomocą manualnej skrzyni biegów.

W zmodyfikowanym BMW M2 Competition pojawił się również z układ zawieszenia Eibach Pro Street Mult. Ulepszono hamulce BMW M Performance, które teraz mają zestaw chłodzący i stalowe plecione przewody hamulcowe.

Ze zmian wizualnych zdecydowano się na 19-calowe kute koła i dach z włókna węglowego. Przedni splitter, tylny spojler, dyfuzor również zostały wykonane z karbonu. Tuner zamontował zmodyfikowany układ wydechowy, który prawdopodobnie zapewni jeszcze lepsze brzmienie.

W środku natomiast pojawiły się fotele z M2 CS zarówno przednie, jak i tylne. Pojawiały się również niebieskie akcenty na kierownicy (przyciski), na pedałach oraz na gałce od zmiany biegów, która została wymieniona. Lightweight nie zdradził, ile będą kosztowały opisane modyfikacje.

Polecane wideo

Nowy przepis na BMW M2. 741 KM i manualna skrzynia biegów
Nowy przepis na BMW M2. 741 KM i manualna skrzynia biegów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie