Auto na safari. Zobacz jak otwierają się drzwi

Pomysły na samochody są odpowiedzią na dane potrzeby użytkownika lub przyszłego właściciela. Tak powstają auta sportowe czy kempingowe. Niektórzy postanawiają stworzyć swój własny pojazd, co uczynił przedsiębiorca Bruce Baldwin Mohs.
Auto na safari. Zobacz jak otwierają się drzwi
fot. Bring A Trailer
12.04.2021

W 1973 roku przedsiębiorca Bruce Baldwin Mohs postanowił zbudować samochód, który będzie przystosowany do jazdy po safari. W ten sposób powstał SafariKar, który jest przygotowany do poruszania się po gorszym terenie oraz można z niego polować. Projekt Baldwina Mohs jest praktyczny, ale wygląd delikatnie mówiąc, nie jest zbytnio urodziwy. Powstały zaledwie 3 prototypowe egzemplarze, przez co SafariKar może stać się ciekawą propozycją dla kolekcjonerów.

SafariKar to dość dziwaczny samochód. Z jednej strony łączy w sobie cechy auta terenowego z pojazdem luksusowych. Zaczynając od nadwozia, które pokryte zostało pianką i czarną folią, przez co samochód ma stać się bardziej odporny na nosorożce. Wzmocniono również przednie i tylne zderzaki. W aucie widać inspirację Roll-Roycem w postaci grilla.

Charakterystycznym elementem jest unikalny projekt drzwi. Zamiast otwierać się na zewnątrz lub nawet do góry - drzwi w SafariKar wysuwają się równolege na specjalnych szynach. Ma to ułatwić wsiadanie i wysiadanie ze sprzętem myśliwskim. Każda strona ma po jedne duże drzwi. Sam pomysł jest bardzo praktyczny.

Oprócz terenowej funkcjonalności w aucie nie zabrakło luksusu. Wnętrze zostało wykończone czarną i czerwoną skórą. Dodatkowo SafariKar jest kabrioletem, ponieważ w zamyśle autora projektu auto ma nadawać się do polowania.Pojawił się także stojak na broń myśliwską.

Pod maską pracuje oldschoolowa amerykańska jednostka V8 o pojemności 6,4-litra, który jest połączony z automatyczną skrzynią biegów. Jeden z egzemplarzy pojawił się na aukcji Bring A Trailer najwyższa oferta wyniosła 90 tys. dolarów (ok. 340 tys. zł).

Polecane wideo

Auto na safari. Zobacz jak otwierają się drzwi
Auto na safari. Zobacz jak otwierają się drzwi - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie