3 promile + BMW = demolka budynku

Niektórzy lubią mocno zaszaleć w weekend i wypić nieco więcej niż jedno piwo. O ile dana osoba nie stwarza zagrożenia innym i nie wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu, wszystko jest w porządku, czego nie zrobiła pewna 34-latka.
3 promile + BMW = demolka budynku
fot. KMP w Grudziądzu
12.04.2021

Problem pijanych kierowców to zmora polskich dróg. Wszelkiego rodzaju akcje edukacyjne i kontrole trzeźwości nie hamują zamiarów kierowców, którzy lubią sobie nieco wypić napojów z procentami. Jazda pod wpływem alkoholu może przynieść wiele nieprzyjemności dla kierowców, o czym przekonała się pewna 34-latka z Grudziądza.

W Grudziądzu w piątek około 4 godziny na Rynku w Grudziądzu 34-latka próbowała wyjechać z miejsca parkingowego czarnym SUV-em marki BMW. Nagranie, które udostępniło KWP w Bydgoszczy jasno pokazuje, że kierująca nie była trzeźwa podczas manewru.

Na początku kobieta próbowała odjechać, niszcząc po drodze betonowe słupki, blokujące wjazd na Rynek. Następnie zniszczyła ścianę boczną Domu Towarowego Korzeniewskich w tym m.in. szklaną witrynę. Na koniec 34-latka z uderzyła w pięć zaparkowanych przy ulicy samochodów. Ostatecznie porzuciła BMW i uciekła.

Odgłosy “demolki” obudziły mieszkańców Grudziądza, którzy o incydencie powiadomili policję. – Po przybyciu na miejsce, policjanci zastali jedynie porzucony pojazd. Po dłuższej chwili do interweniujących funkcjonariuszy podeszła kobieta, która oświadczyła, że kierowała tym autem – mówi mł. asp. Łukasz Kowalczyk z grudziądzkiej komendy policji.

Jak się okazało, kobieta była kompletnie pijana, bowiem alkomat pokazał blisko trzy promile alkoholu, za co sprawczyni zniszczeń została zatrzymana. Kierującej BMW za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i spowodowanie w tym stanie kolizji, grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie